W.C.Classic 2013 - CarpTR

Geri Git   CarpTR > AV RAPORLARI,YARIŞMA VE ORGANİZASYONLAR > Yarışma ve Organizasyonlar

Yanıtla
Konu Araçları Görünüm Modları
Okunmamış 01-12-12   #1
carp-istanbul
VIP Member

Metin YAMAK
Giriş: 15-03-2008
Meslek: İşletme
Varsayılan W.C.Classic 2013

Bu muhteşem organizasyona kayıtlar başlamıştır, katılacak olan ekiplere
şimdiden başarılar.

http://www.worldcarpclassic.com/even...-official-list

http://youtu.be/f1mzraWCWrc
Okunmamış 01-12-12   #2
p1azma
Major member

p1azma kullanıcısının avatarı

Sinan BAYRAKTAR
Giriş: 13-10-2009
Meslek: THY

Bilgi için saol Metin abi...
Okunmamış 01-12-12   #3
Bigcarp64
Major member

Bigcarp64 kullanıcısının avatarı

orhan
Giriş: 02-02-2009
Meslek: derici

usta geçen seneyi esgeçtiniz ama bu sene inşallah katılırsınız içimden bir ses bu sene aradığınızı bulacaksınız diyor geçen yılki yarışmanın bazı videolarını izledim ömerli tarzı bir göl ve doğal senin çabuk çözebilecein bir bulmaca
Okunmamış 01-12-12   #4
murat seyithaliloglu
Major member

murat seyithaliloglu kullanıcısının avatarı

murat seyithaliloglu
Giriş: 22-09-2010
Meslek: 05353317533.Çorap imalatı

Yarışmaya katılmayı düşünen arkadaşlara başarılar dilerim...
murat seyithaliloglu is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 08-12-12   #5
carp-istanbul
VIP Member

Metin YAMAK
Giriş: 15-03-2008
Meslek: İşletme

Arkadaşlar bir teklif sunmak istiyorum, nasıl karşılarsınız bilemiyorum ama komşu ülkelerin yaptığı sistemi size sunmak istiyorum.
Sitemizden hep beraber üç karpçı seçecez ve bu arkadaşları elimizden geldiğince yardım ederek İtaliyaya gönderecez, bence taşıması gereken özelikler.

1. Doğal göllerde uzun zamandır avlanan ve sazanın nezaman ne yapacağanı tahmin edebilecek.
2. Doğal hayatla iç içe uzun zamandır yaşamış ve doğada nasıl yaşanacağanı az çok tahmin eden.
3. Kendi ekipmanına güvenen ve uluslar arası bir yarışmada çok fazla sırıtmayacak bir teşkilatı olan.
4. Kendi yemini üreten ve değişik avlaklara göre onu yonlendirebilen, ve bu gibi yarışmalara yeterince miktar yapabilecek.
5. Bot, motor. sonar üçlüsünü mükemmel derecede kullanabilen.
6. Az çok yabancı dili olan, oralarda boğulmayacak kadar olsun yeter.

Yukarda yazdıklarıma ilave de yapabilirsiniz ama bence bunlar yeterli.

Bizim yapmamız gereken el brliğile sayın Modlarımız açacağa bir hesaba kim nekadar yatırabiliyorsa bir meblağa toplamak, bu bu ay 5 ytl olur önümüzdeki ayda 100 ytl olur kimin gönlünden ne koparsa diyelim.
Şimdiden bunu yaparsak tablodaki bayrak kaybolmaz ve hep beraber 2013 ü ekranlarımız karşısında zevkle oturarak orda yaşananlara ortak olmaya çalışırız.

Ne dersiniz.
Okunmamış 08-12-12   #6
Mehmet Kordan
Junior Member

Mehmet Kordan
Giriş: 20-07-2011
Meslek: Öğrenci

İlk önce merhaba arkadaşlar ben bu işin daha çok başındayım sayılı mesajlarımdan bir tanesi'de bu olacak,çünkü diğer konularda işi bilenler varken susup öğrenmek en doğrusu...

Metin beyin teklifine gelince bence bu site 1 takım rahat çıkartabilir diye düşünüyorum.(Hatta daha önce neden yapılmadı böyle bir şey)

Ayrıca bana göre bir meblağ belirlenmeli ve de siteye üye olan herkesin bu meblağı yatırması zorunlu olmalı.

Bu işin gelişmesi için bazı fedakarlıklar ve zorluklar muhakkak olacaktır.Bunun gibi durumların üstesinden ancak bu şekil maddi ve manevi bir araya gelerek çözebiliriz.

Ben şahsım adına(ki master yapan ve de düzenli maaş almayan biri olarak) belirlenicek meblağ neyse yatırmaya hazırım.

İş sadaka işine dönmesin diye bir alt limit belirlemek lazım.İmkanı el veren arkadaşlar zaten daha fazla katkı sağlayacaktır .

Mehmet Kordan is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 08-12-12   #7
İHSAN ERKUMRU
Major member

İHSAN ERKUMRU kullanıcısının avatarı

ihsan erkumru
Giriş: 13-04-2011
Meslek: Ticaret

Alıntı:
carp-istanbul tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar bir teklif sunmak istiyorum, nasıl karşılarsınız bilemiyorum ama komşu ülkelerin yaptığı sistemi size sunmak istiyorum.
Sitemizden hep beraber üç karpçı seçecez ve bu arkadaşları elimizden geldiğince yardım ederek İtaliyaya gönderecez, bence taşıması gereken özelikler.

1. Doğal göllerde uzun zamandır avlanan ve sazanın nezaman ne yapacağanı tahmin edebilecek.
2. Doğal hayatla iç içe uzun zamandır yaşamış ve doğada nasıl yaşanacağanı az çok tahmin eden.
3. Kendi ekipmanına güvenen ve uluslar arası bir yarışmada çok fazla sırıtmayacak bir teşkilatı olan.
4. Kendi yemini üreten ve değişik avlaklara göre onu yonlendirebilen, ve bu gibi yarışmalara yeterince miktar yapabilecek.
5. Bot, motor. sonar üçlüsünü mükemmel derecede kullanabilen.
6. Az çok yabancı dili olan, oralarda boğulmayacak kadar olsun yeter.

Yukarda yazdıklarıma ilave de yapabilirsiniz ama bence bunlar yeterli.

Bizim yapmamız gereken el brliğile sayın Modlarımız açacağa bir hesaba kim nekadar yatırabiliyorsa bir meblağa toplamak, bu bu ay 5 ytl olur önümüzdeki ayda 100 ytl olur kimin gönlünden ne koparsa diyelim.
Şimdiden bunu yaparsak tablodaki bayrak kaybolmaz ve hep beraber 2013 ü ekranlarımız karşısında zevkle oturarak orda yaşananlara ortak olmaya çalışırız.

Ne dersiniz.
Metin dostum ben varım tam destek koşulsuz, şartsız,ne yapılacaksa bilgin olsun,,,,ben bu organizasyonların yapılması ve katılmamızdan yanayım.

Bir ben varım deme, "Yoksan da olur".
Hatasız Dost Arayan, Dosttan da olur...
Mevlana CARPE DİEM

Düzenleyen : İHSAN ERKUMRU - Tarih : " 08-12-12 " - Saat : 14:23.
İHSAN ERKUMRU is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 08-12-12   #8
CarpManiac
Administrator

CarpManiac kullanıcısının avatarı

İlhan Hacıoğlu
Giriş: 29-02-2008
Meslek: www.oltareyonu.com

Olabilir,
Toplanan miktar yarışma giderleri için yetmezse ne şekilde değerlendirilecek?
fazla olursa ikinci takım da seçilmesi gerekecek,
1 takımın masrafı ne kadar olacak,5.000-10.000tl -15.000tl?
2 kişilik takım katılım ücreti :1300£
team runner:130£
team helper:78£
Sigorta,Pasaport ve vize masrafları.
yol masrafları:yeşil kart ,yakıt, otoban ücretleri,
yiyecek masrafları,
yem masrafları.
Katılmayı düşünen takımı şimdiden seçmemiz gerekecek o yüzden katılmayı düşünen varsa burdan belirtsin ki oylamaya başlayalım.

Bir sonraki sene için WCC katılım ödüllü bir yarışma düzenlenirse hem daha keyifli olur hem de bu hobinin gelişimi daha da hızlanır.

ilovecarp

Düzenleyen : CarpManiac - Tarih : " 08-12-12 " - Saat : 14:33.
CarpManiac is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 08-12-12   #9
Bigcarp64
Major member

Bigcarp64 kullanıcısının avatarı

orhan
Giriş: 02-02-2009
Meslek: derici

şimdi bu yarışma dünyada federasyonlar arası olarak düzenlenen yarışmadan daha çok ses getiren daha çok sponsorlara dayandırılan ve reklam kokan bir yarışma olması itibariyle tüm dünyanın dört gözle beklediği vede takip ettiğibir yarışma ve ülkemizden bir takım dahi olsa bu reklam amaçlı sponsorluklar sunan firmaların dikkatini ülkemize çekmeliyizki yurt dışında tanıdık aramktan kurtulmalı ve bu firmaları ülkemize yöneltmeliyiz bir diğer bakış açısıda bu olmalı

artı bu büyük yarışma dediğim gibi bütün dünyayı çalkalayan bir yarışma ve ülkeler arasında neredeyse federal denecek seviyede tutulan bir yarışma ki bu yarışmada takımımız hatta takımlarımız bulunmalı bunun için her türlü destek salanmalı evvelki yıl bulgaristan ekibinin yarışamaya nasıl katıldığını metin ustam yine bu forumdan beyan etmişti, bu forum olması şart değil sadece tanıdıımız bildiğimiz bütün forumlarda bunu gündeme getirmeliyiz daha çok katkı sağlanacağını düşünüyorum

bu durumda ilhan ustanında dediği gibi ben bu işi yaparım diyen ustadların adaylığını bir an önce ilan edip oylamaya katılmasını uygun görüyorum

hayde bakalım inşallah bu yıl olsun bunu hayata geçirelim sözde türk milleti tek bilek tek yumruk olmayı biliyordu reelde de olsun bakalım herşey sözde kalmasın bayrağımız her yerde dalgalansın
Okunmamış 09-12-12   #10
mehmetakyurek
Major member

mehmetakyurek kullanıcısının avatarı

Mehmet AKYÜREK
Giriş: 21-07-2011
Meslek: Üst Düzey Yönetici

Yarışma yaklaşık 10 günlük bir takvime sahip. Yarısı haftasonuna planlanmış 3-4 günlük bir olay olsa sponsor aramayıp kendi imkanlarımı iyice zorlamak pahasına, sazan davranışı konusundaki bilgime ve yabancı dilime güvenip yanıma da modern avı iyi bilen bir arkadaş bulup kesin katılırım. 2 Senede bir iş için italyaya gidiyorum zaten, boydan boya arabayla defalarca geçtim o memleketi. Suyunu havasını insanını iyi bilirim. 3-5 saat Olta bile attım PO ırmağında.. Ama şahsen 10 gün civarında bir süreyi herşeyi bırakıp balığa ayırmam imkansız.

Demek istediğim gerçekten pahalı ve ciddi masraflı bir iş ve bu konuda herkes maddiyata takılmış ama zamanı pek kimse düşünmüyor.. Benim de aklım bunu almıyor..

İnsan gençken enerjisi ve zamanı oluyor imkanı olmuyor.
40'larda enerji ve imkanlar bir miktar oluyor ama bu sefer zaman olmuyor.
Yaşlandığımızda inşallah imkan ve zaman olacak ama enerji kalmayacak..

Dünya böyle maalesef...

Düzenleyen : mehmetakyurek - Tarih : " 09-12-12 " - Saat : 13:31.
mehmetakyurek is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık