KAMADER 2012 istatistiksel verileri - Sayfa 3 - CarpTR

Geri Git   CarpTR > AV RAPORLARI,YARIŞMA VE ORGANİZASYONLAR > Yarışma ve Organizasyonlar

Yanıtla
Konu Araçları Görünüm Modları
Okunmamış 30-11-12   #21
emoti
Junior Member

emrah yilmaz
Giriş: 28-11-2012
Meslek: Elektronik

tebrikler
emoti is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 30-11-12   #22
uguvenel
Member

uguvenel kullanıcısının avatarı

Umut
Giriş: 04-02-2011
Meslek: Makina Muhendisi

Yapilan calisma ve istatisdikler cok gusel. Tebrik edilmeyi tamamen hakediyor. Daha gusel olan ise Onur Abi'nin actigi tartisma zemini ve Engin Bey'den gelen iyi niyetli ve transparent aciklama. Anladigim kadari ile ve karsi olmama ragmen bait boat'suz bu yarismanin basarili denebilecek klansmana girmesine ihtimal yok. Yarismaya simdiye kadar katilamadim, ancak bunun en buyuk sebebi; okudugumuz/duydugumuz verimsizlikler. Bu topicteki gozlemlemelerim ve Engin Bey'den gelen aciklamadan sonra ins. seneye bende yaninizda olacagim.
Izin verirseniz bu yarismanin daha iyiye goturulebilmesi icin ve analiz bazinda bazi oneriler sunmak isteyecegim.
Katilan herkesin iyi niyetli ve paylasimci oldugunu dusunerek, Onumuzdeki yillarda;
1.si analizlere yogun balik cikan mesafe ve derinlik bilgileri daha net olarak eklenebilinir.
2.si analizlere yogun balik tutulan yemin kaba hali ile aciklamasi eklenebilinir.
3. su 1. olan ekibin kullandigi malzeme ve yem detayli olarak presentasyon edilebilinir. Bu sekilde katilan/katilamayan herkes hatasini gorebilir ve bir sonraki doneme ait derslerini cikarabilir.

Konunun biraz disinda olmasina karsin, sunu da eklemek isterim ki, her zaman karsilastirma yaptigimiz turnuvalarin seviyesine; Turkiyedeki egitim durumu ve reel durum nedeni ile bu ise gonul verenlerin sayisini arttiramadan gelmenin ihtimali hicbir zaman olamayacaktir. Tum forumda genel anlamda verilen bilgi yada bilimsel anlamdaki makalelerin tercumeleri ve yorumlamalari disinda avcinin teknik ve stratejisini gelistirmeye yonelik paylasim -kabul edilmese bile- pek yok (bu tip paylasim yapan bir elin parmak sayisi kadar uyeyi cani gonulden kutluyorum ). Bilgi paylasimi seffaflik ile paylasildikca bu isteki gercek ustalarin sayisi, dolayisi ile bu camia ile dirsek temasinda bulunan cevredeki insanlarin bilincleri/sayilari ve olaya bakis acilari ivmelenerek artabilecek C&R ve sazan avciligi sevildikce de egitim ve cezai islemlerle yerine getirilemeyenler direk olarak insanlarca tepki bazli cozulebilecektir.
uguvenel is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 01-12-12   #23
burak.e
Major member

burak.e kullanıcısının avatarı

Burak Ergiri
Giriş: 29-09-2009
Meslek: Tekstil

Umut'çum bu sıralarda seni çok aktif ve istekli görüyorum dönüş yakın galiba.Ayrıca benim bu konu ile ilgili şahsi fikrim Engin başkanın artık buraya bir alternatif bulması iyi olur diye düşünüyorum.bu kadar iyi bir organizasyona ve herkes tarafından gösterilen ilgiye rağmen göl çok kısır kalıyor.Belkide 2-3 dernek birleşerek çok sıkı bir organizasyon yapabilir çünkü oltacılarda seneye ilgisizlikten dolayı yarışma yapmayacak herhalde.Paylaşımla ilgili sana katılamayacağım,avlak dışında herşeyin saklanmadan paylaşıldığını düşünüyorum ama total bilgi bu kadar ve gerisini herkesin şahsi deneyimleriyle arttıracağını düşünüyorum.Sana ve herkese selamlar,sevgiler.
burak.e is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 02-12-12   #24
carp-TT
Junior Member

taner tenha
Giriş: 15-02-2012
Meslek: ALT düzey yönetici garibanı :)

Alıntı:
burak.e tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Umut'çum bu sıralarda seni çok aktif ve istekli görüyorum dönüş yakın galiba.Ayrıca benim bu konu ile ilgili şahsi fikrim Engin başkanın artık buraya bir alternatif bulması iyi olur diye düşünüyorum.bu kadar iyi bir organizasyona ve herkes tarafından gösterilen ilgiye rağmen göl çok kısır kalıyor.Belkide 2-3 dernek birleşerek çok sıkı bir organizasyon yapabilir çünkü oltacılarda seneye ilgisizlikten dolayı yarışma yapmayacak herhalde.Paylaşımla ilgili sana katılamayacağım,avlak dışında herşeyin saklanmadan paylaşıldığını düşünüyorum ama total bilgi bu kadar ve gerisini herkesin şahsi deneyimleriyle arttıracağını düşünüyorum.Sana ve herkese selamlar,sevgiler.
çok güzel bir noktaya değinilmiş, teşekkürler abi
Okunmamış 02-12-12   #25
Erkan ALEMDAR
Senior Member

Erkan ALEMDAR
Giriş: 25-06-2012
Meslek: Otomotiv

Alıntı:
burak.e tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Daha geniş avlaklarda daha kalabalık derneklerin bir araya geldiği daha büyük yarışmalarla bu işin uluslar arası boyuta geçmesinden yanayım... Saygılar...

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Erkan ALEMDAR is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 19-01-13   #26
ekşin
Junior Member

hamza halit
Giriş: 19-11-2011
Meslek: işçi

gerçekten mükemmelsiniz
ekşin is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları