Küspeli olta kullananların sebep olduğu utancın belgesi. - Sayfa 3 - CarpTR

Geri Git   CarpTR > ULUSLARARASI KURALLAR ,KANUN, YÖNETMELİK VE TEBLİĞLER > Kaçak avcılıkla mücadele ve ihbar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-10-10   #21
FoxCarp
Administrator

FoxCarp kullanıcısının avatarı

Erdinc Hatib
Giriş: 29-02-2008
Meslek: Ihracat Uzmanı

Gokhan Kardesim, senin sistem İlhan'in dediği gibi yasak değildir. Sadece Sazan emniyeti için uygun değil. İlhan'in dediklerine uyarsan sorun kalmayacaktır. Ben bunu tavsiye ederim.
Rastgele!

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
FoxCarp is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-10   #22
mısırcı43
Junior Member

GÖKHAN GÖKPUNAR
Giriş: 20-07-2010
Meslek: MISIRCI

Ayrıca İLHAN HACIOĞLU na ayrıyaten teşekkür ederim küspeli olta hakkındaki gerekli açıklamayı yasa ve yasaklara uygunluğunu tam bir kanununa göre yazmıştır.

Arkadaşlar birde emin olun şu an balık avcılığı hakkındaki kanunları oldukça iyi bilen bir kişiyim 1986/1 tertip olarak askerliğimi jandarma karakolunda tamamladım ve inanın yasak avcılığın bin bir türlü halini gördüm bu küspeli olta olayı dewede kulak :S
mısırcı43 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-10   #23
mısırcı43
Junior Member

GÖKHAN GÖKPUNAR
Giriş: 20-07-2010
Meslek: MISIRCI

tabikide abi ayulması gereken bir kural varsa ve ben burda bir arkadaşlık kurmak istiyorsam gerekenlere uyarım birde daha yeni üyeyim şu anda daha fazla vakit ayırarak bir daha hata yapmamak için gereken bilgileri toplamaya çalışıorum :s
mısırcı43 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-10   #24
orfozoguz
Junior Member

orfozoguz kullanıcısının avatarı

OĞUZHAN KURNAZ
Giriş: 27-05-2009
Meslek: SAĞLIK MEMURU
Varsayılan kullanılan kelimelere dikkat.

arkadaşlar bu yorumları yaparken yazılan kelimelerin daha dikkatli seçilmesini rica ederim yok sa herkes ağzını bozacak olursa hiç hoş olmaz.
(bu yazdıklarım küspeli kullanan kansızlara ve soysuz sopsuz bohçacılara kelimesini kullananlar içindir)
bu arada bende küspeli takım kullanıyorum ancak takımlar arasında fark var evet bu vidalı ve çok iğneli takımlar kullanılmasın ancak nihayetinde küspe yaygın olarak kullanılan ve bizim avlaklarda güzel iş gören bir yemdir.
şimdi yemin ne kabahati var bu kuşlar yada canlılar boili takılı bir sazan takımına denk gelseydi ozamanda boiliyi mi yasak edecek kullananlarıda afedersiniz ama kansızlıklamı suçlayacaktık.

bakın tırıvırı için kendi av bölgemde çok uğraştım şikayetlerde bulundum ancak malesef halen yaygın olarak kullanılıyor bir türlü önleyemedik.ancak küspede durum böyle değil ben küspeleri aynen boili gibi ufak ve yuvarlak hale getirip tek kancalı sistemle yada mısır takılı takımların etrafında yemleme olarak ezerek kullanıyorum .evet bu vidalı sistem hiç vicdani değil

bu arada küspenin yasaklanma nedenide besicilerin su kenarında kalan küspeleri ineklerin yemesini tarım bakanlığına şikayeti sonucu alınan bir karar münferit bir olay aceba kaç kişinin denk geldiği bir olaydır.ozamanda insanlar derki besicilere sizde sığırlarınıza sahip çıkın herşeyi yemesin.

bakın cem yılmazın bir parodisi vardı eğitim şart diye evet gerçekten eğitim şart.toplu kullanım alanı olan bu ve benzeri sitelerde kullandığımız kelimeleri seçerken dikkatli olmamız ve aklımıza her geleni yazmamamız için eğitim şart tırıvırı trol parekete barikat tuzak ağ kullanımının azaltılması için eğitim şart.çevre kirliliğinin önlenmesi için eğitim şart bilinçli ve sürdürülebilir avcılık için eğitim şart.Bakın ülkemizde balıkçılık ve avcılık artık çokta eskisi gibi bilinçsizce yapılmıyor.insanlar yeni ve daha insancıl teknikler deniyor.yakalanan küçük balıklar artık bırakılıyor(istisnalar kaideyi bozmaz)bunlar hep eğitim ve etkileşimle oluyor.öyle yapmayın yasak yapanlarada kansız derseniz o zamanda allah korusun gölleri dinamitlenirken görürsünüz.
Bu nedenle Lütfen herşeyin yasaklanmasından yana tavır koymayalım bunun yerine insanların bilinçlenmesi için uğraşalım.yasakların olmadığı bir ülkede haklara saygılı bir biçimde yaşamak ve avlanmak umuduyla kancalarınız keskin kısmetiniz açık olsun.RASTGELE

Yazılanları ve tebliğdeki maddeleri tekrar okursanız kullandığınız olta takımının küspeli olta tanımı ile uyuşmadığını ve 1 ve 2'inci paragraftaki yazılarınızın yersiz olduğunu göreceksiniz.
İlhan

Düzenleyen : CarpManiac - Tarih : " 30-11-10 " - Saat : 03:12.
orfozoguz is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-01-16   #25
abezirganoglu
Junior Member

aykut bezirganoglu
Giriş: 17-01-2016
Meslek: muhendis

selamlar

bu tür takımların kullanılması yanlış ancak sirkülerde yemleme amaçlı küspe kullanılması serbest. vatandaşımız da sağolsunlar balığı küspeye alıştırdılar. hasbel kader internet üzerinde denk geldiğim bir linkte 1,4x1,4x1,6 cm ölçülerinde ortası delik boilie küspe diye satılan bir ürüne denk geldim fiyatı da makul geldi tek iğneli takımda denemek için bir sipariş oluşturdum. hatta anti tangle boom altına sabitleyip beden üzerinde tek iğneli rig takımla bile avlanılabilecek düzenek oluşturup kullanmayı düşünüyorum. hiç bir şey yapamasam yemleme amaçlı kullanırım. incelemenizi tavsiye ederim.

Selam ve saygılarımla
Aykut
abezirganoglu is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-16   #26
arslantunc
Major member

Tunç Arslan
Giriş: 20-06-2011
Meslek: Döküm

Yabanı izlersen düşündüğün takımların verimini görebilirsin
Eski 05-03-16   #27
erdemevren
Senior Member

Erdem Evren
Giriş: 19-10-2013
Meslek: Mühendis

Alıntı:
abezirganoglu tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
selamlar

bu tür takımların kullanılması yanlış ancak sirkülerde yemleme amaçlı küspe kullanılması serbest. vatandaşımız da sağolsunlar balığı küspeye alıştırdılar. hasbel kader internet üzerinde denk geldiğim bir linkte 1,4x1,4x1,6 cm ölçülerinde ortası delik boilie küspe diye satılan bir ürüne denk geldim fiyatı da makul geldi tek iğneli takımda denemek için bir sipariş oluşturdum. hatta anti tangle boom altına sabitleyip beden üzerinde tek iğneli rig takımla bile avlanılabilecek düzenek oluşturup kullanmayı düşünüyorum. hiç bir şey yapamasam yemleme amaçlı kullanırım. incelemenizi tavsiye ederim.

Selam ve saygılarımla
Aykut
Tebliğe göre iğneyi küspe ile ilişkilendirmek yasak. İğne zemine takıldığında küspe de onunla kalıyorsa sorun var. Yemlemeden kasıt, mesela suda safety rigli oltalarınız var, üzerlerine boilie ile yemler gibi taş atar gibi küspe atmak serbest, bölge yemlensin koksun gibisinden. Küspe yerine pva kullanın, avınız 1 günden fazlaysa da güzelce yemleyin ne pva ne de küspeye gerek yok(bence).
erdemevren is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-03-16   #28
abezirganoglu
Junior Member

aykut bezirganoglu
Giriş: 17-01-2016
Meslek: muhendis

selamlar

ürünü tedarik ettim ve denedim çok küçük ve en fazla 5 saat içerisinde tamamen eriyip kayboluyor. Maalesef bir günden fazla av yapma şansım olmuyor. kural neyse elbet uyucaz ancak çok sorun teşkil edecek bir yeme benzemiyor.

Saygılarımla
Aykut
abezirganoglu is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık