Boili yapimi !!! - CarpTR

Geri Git   CarpTR > CarpTR - The Turkish Angler Team > SAZAN YEMİ - CARP FOOD

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-11-08   #1
FoxCarp
Administrator

FoxCarp kullanıcısının avatarı

Erdinc Hatib
Giriş: 29-02-2008
Meslek: Ihracat Uzmanı
Varsayılan Boili yapimi !!!

Arkaşlar boili yapımından bahsedelim diyorum. Akın usta ekibinin nasıl yaptığını görmüştük . Fakat diğerlerimiz boiliyi nasıl yaptığını bilmiyoruz. Bu konuda nasıl yaptığımızı hangi malzeme, aroma,karışım, boya ve tatlandırıcı gibi neler kullandığımızı paylaşalım diyoruz. Değerli paylaşımlarınızı bekleriz. Herhalde birçoğunuz biliyordur bizim ekip boili yapımıyla ciddi ilgileniyor. Hatta son boili yapımımızda video çekimi de yaptık. İlhan filmi hazırlıyor ve kısa sürede burada paylaşıma açar. Boili yapımında epey emek ve zaman sarfederek ciddi ilerleme kaydettiğimizi söyleyebilirim. Önümüzdeki sezon için öncekiye göre çok daha ciddi hazırlanmış olacağız.
RASTGELE!

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
FoxCarp is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-11-08   #2
carp911
Major member

carp911 kullanıcısının avatarı

mehmet çetin
Meslek: teknik

Evet aylardır uğraşıyoruz bir sürü deneme ve tecrübemiz oldu bunları ileriki günlerde daha geniş konuşup yazacağız. Bence hem groundbait hem de boili karışımımız çok güzel oldu . Boili yapımında kullanılan toz karışımı da kendi boilisini yapmak isteyenler için sadece yumurta yada su ile çok güzel bir boili karışımı elde edebilirsiniz.Pellet grubu da ayrı bir yemleme ürünü.Burada türkiyrde ilk defa carptr.com ekibi böyle bir çalışma için emek harcadığını zannediyorum inşallah daha ileriki dönemlerde daha aydınlatıcı bilgilerin de paylaşımı yapılır burada.

Buda bizim ilk amatör boili yapım videomuz inşallah beğenirsiniz.

http://www.vimeo.com/2311551

**HER CANLIYA BİR SEFER DOĞURMA HAKKI TANIYIN**

carp911 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-11-08   #3
DSLR CARP
Administrator

DSLR CARP kullanıcısının avatarı

Nihat Cavus
Giriş: 12-03-2008
Meslek: Sith Lord

Caizdir caiz Modern sazancılığın olmazsa olmazı, gün gelecek ülkemizdeki sazan efendi ler mısırın ne olduğunu unutucek aynen Sportiv Sazancılık'ta ilerllemiş bir çok ülke göllerindeki Sazanlar gibi. Hem ne yakışırdı Carp-TR'a ilk Türk boili markası Carp Food (Sazan Yemi) olarak vitrinlerde yer almak. Kim bilir belki bi gün gerçek olur, inşallah diyelim
Eski 22-11-08   #4
Ke®eM
Super Moderator

Ke®eM kullanıcısının avatarı

İ.Kerem Avşar
Meslek: Bilgisayar Müh.

Yem konusunda ciddi düşündüğünüzü biliyorum, inşallah ilerde kısa sürede olucaktır. Elimizden bir yardım gelirse her türlü yanınızdayım..

Video süper olmuş. Bizde boilie tahtası ve elle sıkma gun la sizin bir nesil önceniziz. Ama ilerde geçeriz böyle rahatlığa...

\"Bu tutku bizi bir araya getirdi. Birlikte yol almanın keyfini yaşıyoruz.\"

Düzenleyen : Ke®eM - Tarih : " 23-11-08 " - Saat : 00:10.
Ke®eM is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-11-08   #5
ragıp
Major member

ragıp kullanıcısının avatarı

ragıp ragıpoğlu
Giriş: 26-10-2008
Meslek: LOJİSTİK

Videoyu izledim ve çok beğendim.Umarım Carp food a vermiş olduğunuz emeğin karşılığını alırsınız.Önce konuya açan Erdinç arkadaşımıza cevap olarak birşeyler karalim.Evet Erdinç öncelikle bu konuyu açtığın için teşekürlerimi sunarım..Genelde
arkadaşlar bu konuda çekingen davranırlar ve tarif vermekten çekinirler.Gelelim benim boili tarifime.Ben her yerden temin edebilinen malzemelerden kullanıyorum.Bunları aşağıda sıraladım:
mısır unu - 1 paket
irmik - 1 paket
civciv yemi - 1 kilo
yumurta - 5 adet
gıda boyası - yeterince
aroma - vanilya veya anason veya çilek yağı - 2 çay kaşığı
müsli - 1 paket (içinde yulaf ezmesi,pirinç,bal, çikolata, hindistan cevizi, mısır
gevreği, süt tozu,çikulata,doğal kurumuş meyve parçacıkları,mısır
gevreği,hindistan cevizi,peynir altı suyu,pirinç unu,malt özü,fındık
fıstık)
Hazırlanış-Önce kırdığım yumurtaları rondoya atıyorum,ardından da gıda boyasını ve aroma yağını ilave ediyorum.Güzel bir çırptıktan sonra diğer malzemelerinin karıştırılmış
oldukları karışıma ilave ediyorum.El ile kulak memesi kıvamına gelene kadar yoğuruyorum.
Evlerinde hamur karma makinanız varsa onu kullanın.Değişik çaplarda oluşturup kaynatıyorum.İki gün bekletip derin dondurucuya atıyorum.(Dondurucuda yer kalmadı bu ara ).Yemlemeyi küçük çaptakilerle yem olarak da büyük çaptakilerini kullanıyorum.Burda önemli olan nokta mevsimine göre yemlemek ve aromayı buna göre ayarlamak.Bu konuda sitede bulunan birçok güzel paylaşımı ve bilgi verilmiştir bunları göz önünde bulundurun derim.Erdinç benden bukadar şimdilik.Değişik denemelerim ve yemleme stratejim olacak bunları da ilerleyen zamanlarda sizlerle paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.
Altta verdiğim tablonun solundaki rakamlar boilinin çapını,sağdakiler de rollerin kanal genişliğidir.
14/11
16/13
18/14
20/16
22/18
25/20

Kötü alışkanlıklar kullanacağınıza,gününüzü kahve köşelerinin dumanlı ortamında geçireceğinize,paranızı olmadık yere cart curt edeceğinize,boşa vakit harcayacağınıza
bu tarz denemeler yapıp kendinizi daha iyi hissedeceğinizden adım kadar eminim.Hem felaket stres atarsınız hem bir amacınız olur hemde farkına varmadan ciğerlerinizi ve be
yninizi oksijenle doldurmuş olacaksınız.Ha bu arada küçük bir hatırlatma yapim.Kendini
bu hobiye fazla kaptırırsan benim gibi evde kalırsın ...

Saygılar

Düzenleyen : ragıp - Tarih : " 23-11-08 " - Saat : 17:43.
ragıp is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-11-08   #6
deliormanli
Cancel membership

deliormanli kullanıcısının avatarı

Altınay Öztürk-1967
Giriş: 17-07-2008
Meslek: şahsen emekli

ilahi bekar RAGIP şimdi neden bakar kaldığının açığını verdin paylaşım için teşekkürler

deliormanli is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-11-08   #7
YenerÇELEBİ
Major member

YenerÇELEBİ kullanıcısının avatarı

Yener ÇELEBİ
Giriş: 12-07-2008
Meslek: Makine Teknikeri
Varsayılan kerevit

arkadaşlar selamlar kerevit aromasını nereden bulabilirim acaba?
YenerÇELEBİ is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-11-08   #8
carp911
Major member

carp911 kullanıcısının avatarı

mehmet çetin
Meslek: teknik

Alıntı:
YenerÇELEBİ tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
arkadaşlar selamlar kerevit aromasını nereden bulabilirim acaba?
kaç kg istersin sıvı mı toz mu

**HER CANLIYA BİR SEFER DOĞURMA HAKKI TANIYIN**

carp911 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-11-08   #9
Murat EVİTAN
Major member

Murat EVİTAN kullanıcısının avatarı

Murat Evitan
Giriş: 02-03-2008
Meslek: Satış Müdürü
Thumbs up Videolar harika

Mehmet öncelikle boili yapımını teknolojiyle bütünleşerek Erdinçle beraber gayet güzel geliştirip yapmışsınız.Tebrik ediyorum sizleri.Ayrıca İlhana da tebrikler videoları güzel hazırlamış.Carptr ekibinin tutulan balıklarla beraber videolarıda çok güzel olmuş.Hepinizin ellerine sağlık.
Murat EVİTAN is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-11-08   #10
asparuh7669
Junior Member

beysim şentürk
Giriş: 20-10-2008
Meslek: kalite teknisiyeni

Alıntı:
carp911 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
kaç kg istersin sıvı mı toz mu
konu dışı olacak ama bu kerevitin sıvı halinden bende almak isterim..?yardımcı olursanız sevinirim...
asparuh7669 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık