Profesyonel Sazan Avcısı( Nelere Dikkat Eder?) - CarpTR

Geri Git   CarpTR > CarpTR - The Turkish Angler Team > Yazı ve Yorumlar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 24-10-13   #1
Carp Hunter
Major member

Sinan Mutlu
Giriş: 07-10-2013
Meslek: Kurumsal Portföy Yöneticisi
Question Profesyonel Sazan Avcısı( Nelere Dikkat Eder?)

Profesyonel Sazan Avcısı( Nelere Dikkat Eder?)..

Evet arkadaşlar profesyonel bir sazan avcısı nelere dikkat eder.

Sorular :

Hazırlık aşaması, yolculuk aşaması, yer bulma ve yerleşim alanı, konaklama, ekipman ve techizat , yemleme ve yer tutma vs aklınıza gelenler olabilir bu sayede profesyonellerden , amatörlerde faydalanmış olur bence..

Buyurun

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Sinan MUTLU-1987(Bulgaristan) / Esenyurt-Kıraç /İSTANBUL/ A (Rh) +
Carp Hunter is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-13   #2
DSLR CARP
Administrator

DSLR CARP kullanıcısının avatarı

Nihat Cavus
Giriş: 12-03-2008
Meslek: Sith Lord

Malum hatun kişiden izin kağıdını cebe indirince ! gerisi teferruat Olur'da oda seninle gelirse, senden erkeği ve trofesi yok kardeş bu arada ısrar ediyorum tüketme ahaliyi ve kendini sindire,sindire..
Eski 25-10-13   #3
mehmetakyurek
Major member

mehmetakyurek kullanıcısının avatarı

Mehmet AKYÜREK
Giriş: 21-07-2011
Meslek: Üst Düzey Yönetici

Profesyonel sazan avcısı, misina ağı kullanmaya, tuttuğu en küçük balığı bile kontrollerden kaçırıp mezata sokmaya, teknenin mazotunu ucuza getirmeye, çevredeki amatör balıkçıları mümkün mertebe uzaklaştırmaya, balıkları en ucuza maledip en pahalıya satmaya, havyar zamanı sazanın yumurta dökmek için girdiği sığ sularda ağ çevirmeye, velhasıl suyu mümkün olan en etkili şekilde sömürmeye dikkat eder. En azından benim gördüğüm profesyoneller hep bunları yapıyor...
Konu başlığı Profesyonel yerine Başarılı olmak isteyen amatör sazan avcısı nelere dikkat eder olsaydı başka yazacaklarım olabilirdi ama başlığa sadık kalmak açısından bunları yazabildim şimdilik...

Düzenleyen : mehmetakyurek - Tarih : " 25-10-13 " - Saat : 08:59.
mehmetakyurek is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-13   #4
Carp Hunter
Major member

Sinan Mutlu
Thumbs up

Alıntı:
DarthMaul tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Malum hatun kişiden izin kağıdını cebe indirince ! gerisi teferruat Olur'da oda seninle gelirse, senden erkeği ve trofesi yok kardeş bu arada ısrar ediyorum tüketme ahaliyi ve kendini sindire,sindire..
Çok güzel bir konuya deyinmişsin aga çok beğendim hatunda geliyorsa balığa gerçektende günün trofisi olmaz senden erkeyide Tuttummm..

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Eski 25-10-13   #5
Carp Hunter
Major member

Sinan Mutlu
Thumbs up

Alıntı:
mehmetakyurek tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Profesyonel sazan avcısı, misina ağı kullanmaya, tuttuğu en küçük balığı bile kontrollerden kaçırıp mezata sokmaya, teknenin mazotunu ucuza getirmeye, çevredeki amatör balıkçıları mümkün mertebe uzaklaştırmaya, balıkları en ucuza maledip en pahalıya satmaya, havyar zamanı sazanın yumurta dökmek için girdiği sığ sularda ağ çevirmeye, velhasıl suyu mümkün olan en etkili şekilde sömürmeye dikkat eder. En azından benim gördüğüm profesyoneller hep bunları yapıyor...
Konu başlığı Profesyonel yerine Başarılı olmak isteyen amatör sazan avcısı nelere dikkat eder olsaydı başka yazacaklarım olabilirdi ama başlığa sadık kalmak açısından bunları yazabildim şimdilik...
Senin bilgi ve paylaşımlarını her yazdını hayranlıkla takip ediyorum mehmet abi çok başarılı ve bilgilisin teşekürlerrr

Eski 25-10-13   #6
mehmetakyurek
Major member

mehmetakyurek kullanıcısının avatarı

Mehmet AKYÜREK
Giriş: 21-07-2011
Meslek: Üst Düzey Yönetici

Sinan bu konuda ciddiyim.

Profesyonellik terimini asla kendimize yakıştırmamalıyız. 10 Yıldır Amatör balıkçılarla, devletimizin sirküler (tebliğ) çalışmalarına ama uzaktan ama yakından katılma veya izleme şansına eriştim. O tebliğler hazırlanırken neler görüyoruz bilsen.. O tebliğe yanlışlıkla girecek bir profesyonel terimi veya başka birşey bizi ileride zor durumda bırakır. Artık devlet BSGM kanalı ile bu platformları izliyor ve 4 senede bir burada gördüklerini toplantıda dile getiriyorlar.
Aman diyim hiçbir şart altında bizi PROFESYONEL olarak nitelendirme. Neyi kastettiğini iyi biliyorum, bilgili ve usta balıkçıları kastediyorsun profesyonel terimi ile.. Ama yine de kullanma. Burası garip bir ülke... ne sebeple ne ile suçlanacağımız hiiiç belli olmaz.. Temkinli olmakta fayda var.. ilk mesajım bir ironidir. Seni tanıyorum, ne demek istediğini de iyi biliyorum. Sadece kullandığımız kelimeler bu garip ülkede çok önemli hale gelebiliyor onu hatırlatmak istedim..
mehmetakyurek is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-13   #7
Carp Hunter
Major member

Sinan Mutlu
Thumbs up

Alıntı:

Profesyonellik terimini asla kendimize yakıştırmamalıyız. 10 Yıldır Amatör balıkçılarla, devletimizin sirküler (tebliğ) çalışmalarına ama uzaktan ama yakından katılma veya izleme şansına eriştim. O tebliğler hazırlanırken neler görüyoruz bilsen.. O tebliğe yanlışlıkla girecek bir profesyonel terimi veya başka birşey bizi ileride zor durumda bırakır. Artık devlet BSGM kanalı ile bu platformları izliyor ve 4 senede bir burada gördüklerini toplantıda dile getiriyorlar.
Aman diyim hiçbir şart altında bizi PROFESYONEL olarak nitelendirme. Neyi kastettiğini iyi biliyorum, bilgili ve usta balıkçıları kastediyorsun profesyonel terimi ile.. Ama yine de kullanma. Burası garip bir ülke... ne sebeple ne ile suçlanacağımız hiiiç belli olmaz.. Temkinli olmakta fayda var.. ilk mesajım bir ironidir. Seni tanıyorum, ne demek istediğini de iyi biliyorum. Sadece kullandığımız kelimeler bu garip ülkede çok önemli hale gelebiliyor onu hatırlatmak istedim..
Anlıyorum mehmet abi benim profesyonellikten kastım aynı senin dediğin gibi ve türkçe malesef kim nereye çekerse oraya gidiyor dikkat ederim teşekürler aga

Eski 25-10-13   #8
DSLR CARP
Administrator

DSLR CARP kullanıcısının avatarı

Nihat Cavus
Giriş: 12-03-2008
Meslek: Sith Lord

Alıntı:

Bir kaç sene bende öyle düşündüm ve savundum ama çok'ta kasmamak gerek,uyandırmamak gerek.. vi ar profeşınıl aga ! stay cool
Eski 29-10-13   #9
ragıp
Major member

ragıp kullanıcısının avatarı

ragıp ragıpoğlu
Giriş: 26-10-2008
Meslek: LOJİSTİK

İyi bir sazancı işi bilen bir sazancıdır.Hiç bir zaman önceden kamp yerine yerleşmez.İyi bir sazancı ilk gittiğnde avlak bilgisi alır,yeterince bilgi aldıktan sonra avlak taraması yapar herşeyi tamamlandıktan sonra yemleme noktaları oluşturur,yemleme noktası değil yemleme noktaları.Sonra yemlemesini yapar,aradan günler geçer gelir yine yemlemesini yapar,en sonunda oltaları suyla buluşturur.Verim aldıktan sonra yemlemeye devam eder ve kamp kurmak için kendine yer seçer.İyi bir sazancı av arkadaşlarını iyi seçer,avın verimi avlak ile ilgili olsa da da arkadaşlarının büyük önemi vardır.Arkadaşları ile koordineli avlağa gelip avlağa sahip çıkarlar.İyi bir sazancı asla bir başkasının merasına göz dikmez.Her zaman kendi stratejisini kullanır ve hazıra konmayı sevmez,hazıra konan kişiler sazancı değildir.İyi bir sazancı araştırmacı ve kendini geliştirendir,iyi bir sazancının sazan alamayacağı avlak yoktur ...

Düzenleyen : ragıp - Tarih : " 29-10-13 " - Saat : 17:04.
ragıp is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-13   #10
Carp Hunter
Major member

Sinan Mutlu
Thumbs up Teşekürler..

Alıntı:
ragıp tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
İyi bir sazancı iş bilen bir sazancıdır.Hiç bir zaman önceden kamp yerine yerleşmez.İyi bir sazancı ilk gittiğnde avlak bilgisi alır,yeterince bilgi aldıktan sonra avlak taraması yapar herşeyi tamamlandıktan sonra yemleme noktaları oluşturur,yemleme noktası değil yemleme noktaları.Sonra yemlemesini yapar,aradan günler geçer gelir yine yemlemesini yapar,en sonunda oltaları suyla buluşturur.Verim aldıktan sonra yemlemeye devam eder ve kamp kurmak için kendine yer seçer.İyi bir sazancı av arkadaşlarını iyi seçer,avın verimi avlak ile ilgili olsa da da arkadaşlarının büyük önemi vardır.Arkadaşları ile koordineli avlağa gelip avlağa sahip çıkarlar.İyi bir sazancı asla bir başkasının merasına göz dikmez.Her zaman kendi stratejisini kullanır ve hazıra konmayı sevmez,hazıra konan kişiler sazancı değildir.İyi bir sazancı araştırmacı ve kendini geliştirendir,iyi bir sazancının sazan alamayacağı avlak yoktur ...
Paylaşımın ve tecrübe edinmiş olduğun bu bilgileri paylaştın için teşekür ederim ragip aga.. Arkadaş seçimi çok önemli sosyal hayatımızın her alanında ve dediğin gibi katılıyorum aga yemleme noktası değil noktaları belirleyip sabırla oltalarını suya kavuşturduktan sonra beklemek çok sağol aga

Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık