Olta sehpalari ve alarmlar - Sayfa 2 - CarpTR

Geri Git   CarpTR > CarpTR - The Turkish Angler Team > MODERN SAZAN AVI > Malzeme ve Ekipmanlar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 13-11-08   #11
DSLR CARP
Administrator

DSLR CARP kullanıcısının avatarı

Nihat Cavus
Giriş: 12-03-2008
Meslek: Sith Lord

Alıntı:
levent tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar siteye yeni üye oldum.Sazan avcılığı ile ilgili sitedeki ana başlıkları bir haftadır inceliyorum.Benim modern sazan avcılığı için hiçbir ekipmanım şu an yok.Ama Önümüzdeki sazan dönemine inşallah hepsini tamamlıyacağım.Bu konuda tecrübe sahibi site üyelerinin yardımına ihtiyacım var.Alacağım ekipmanların fiyatından ziyade kullanışlı olmaları benim için önemli.İlk aşamada almayı düşündüğüm malzemeler;
1-rod-pod
2-Kablosuz elektronik olta alarmı
3-Swinger
4-Unhooking mat

İnternette bu ekipmanlarla ilgili bir çok siteyi dolaştım, ama daha önce kullanmadığım ve yakından görmediğim için alma aşamasında yanlış yapmamak için sizin önerilerinize ihtiyacım var.
Hangi marka ve Türkiye'den temin etme imkanının olup olmıyacağı (nereden alabileceğim) konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.saygılar...

Caanım Türkiyemin bu konudaki durumu'da aşağıdaki gibidir

Rod Pod'u Alba Star, Erma, Spro ve Dam/Mad markalarından temin edebilirsiniz. Bunlardan Spro ve Erma'nınkini kullandım, ikiside 80-120 ytl civarı fiyata sahip olan girişi seviyesi ürünleridir.
Spro daha sağlam ve kaliteli malzemeden üretilmiş olmasına rağmen çok stabil olduğunu söyleyemen aşırı rüzgar'larda extra önlem istyer.
Buna mukabil Erma'nın Pod'u çok daha zayıf ve kalitesiz malzemeden yapılmış olmasına rağmen dizaynı itibariyle çok daha stabil hatta ülkemizde satılan tüm pod'lar daha stabil diyebilirim.
Diğer marka Pod'larıda avlak şartlarında yakınen görmüş biri olarak ki baazıları astronomik fiyattadır hiç birinde ciddi bi stabiliteden bahsedemiyiz.
Fakat muhtemeln bir iki hafta içersinde Fox'un yine genelde giriş seviyesi Pod'ları ülkemize ithal edilecektir eğer yurtdışı imaknınız yoksa beklemenizi tavsiye ederim.

Elektronik alarmlara gelince. Sırasıyla Alba Star, Pelican, Cormoran ve Dam'ın 30-40 ytl civarı giriş seviyesi ürünlerini bulabilirsiniz.
Dam hariç hepsini kullandım özelikle Cormoran ve Pelican daha bi sorunsuz gibiler çok yağmur, kar,buz vs.. görüdüler herhangi bi fire yok Alba Star'da 6'da 2 fire verdim. Pelican'ın dezavantajları eğer bildiğimiz klasik (ince yapılı) bir sazan kamışı kullanmıyorsanız boyu postu biraz ufak gelebilir birde 23 amper'lik 12v pille çalışıyor ki buda sorun sayılır, öyle bi şarz edilebilen pil ben ülkemizde görmedim yani sık sık tanesi 3 ytl olan pillerden almak zorunda kalırsınız. Hazır tüketim konusu açılmışken Cormoran yine daha başarılı bu konuda Cormoran'ın en büyük eksiği led'lerinin biraz sönük kalması.

Sizin asıl istediğiniz kablosuz telsiz bağlantılı alarmalra gelince yine bildiğim kadarıyla Spro'nun iki farklı üçlü seti var birde Dam markasın var fiyatları 350-400 ytl. civarıydı.

Swinger (Ağırlaştırıcı) konusunda maalesef herhangi bir tavsiyem yok, zaman zaman Hanger'a benzeyen bişiler görsekte ülkemiz piyasasında benim bildiğim kadarıyla işe yarar herhangi bir şey yok. Ancak yukarıda bahsettiğim üzre yakında ithal edilecek (muhtemelen kısıtlı sayıda) olan Fox ürünleri arasında çok ciddi paralar ödeyerek çok ciddi ürünler alabilirsiniz

Carp Mat'e gelince oda maalesef yok ülkemizde yine ancak Fox ürünleri ithal edilmesini bekliyeceğiz ki oda (tamamen kişisel tahmin yürütüyorum ) muhtemeln bir veya iki adet ithal edilir. Size şimdiden kolaygelsin işiniz zor
Eski 14-11-08   #12
levent
Junior Member

Levent DERELİ
Giriş: 04-11-2008
Meslek: Emekli

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekür ederim.Yazılan yazılardan Türkiye'de sazan malzemesi bulmanın çok zor olduğunu anladım.Ben önümüzdeki sazan sezonu için hazırlık yaptığım için malzeme alımında acelem yok.İnşallah sezon açılışına kadar tamamlarım malzemelerimi.Alacağım malzemeler giriş seviyesinde değilde kaliteli malzemelerden almaya çalışacağım (bulabilirsem).Ankara balık malzemesi çeşidi yönünden biraz kısıtlı.İstanbul'daki arkadaşlar biraz daha şanslı.İstanbuldaki arkadaşlar alacağım malzemeler konusunda ileride bilgi edinirlerse, bana iletirlerse çok sevinirim.Saygılar...
Eski 14-11-08   #13
carp911
Major member

carp911 kullanıcısının avatarı

mehmet çetin
Giriş: 29-02-2008
Meslek: teknik

Alıntı:
Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekür ederim.Yazılan yazılardan Türkiye'de sazan malzemesi bulmanın çok zor olduğunu anladım.Ben önümüzdeki sazan sezonu için hazırlık yaptığım için malzeme alımında acelem yok.İnşallah sezon açılışına kadar tamamlarım malzemelerimi.Alacağım malzemeler giriş seviyesinde değilde kaliteli malzemelerden almaya çalışacağım (bulabilirsem).Ankara balık malzemesi çeşidi yönünden biraz kısıtlı.İstanbul'daki arkadaşlar biraz daha şanslı.İstanbuldaki arkadaşlar alacağım malzemeler konusunda ileride bilgi edinirlerse, bana iletirlerse çok sevinirim.Saygılar...
arkadaşım bence almak istediğin malzemeleri buradan paylaş hep birlikte karar verelim

**HER CANLIYA BİR SEFER DOĞURMA HAKKI TANIYIN**

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

carp911 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-11-08   #14
levent
Junior Member

Levent DERELİ
Giriş: 04-11-2008
Meslek: Emekli

Alıntı:
carp911 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
arkadaşım bence almak istediğin malzemeleri buradan paylaş hep birlikte karar verelim
İlgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim.
Elektronik olta alarmı için; Delkim Txi veya Fox Rx
Rod-pod olarak; Fox Quatro
swinger olarak;elektonik olta alarmına göre fox veya Delkim olabilir.

Bu malzemeler konusunda çok yabancıyım belki daha iyileri olabilir.Almışken iyisini almak istiyorum.Ama malzeme seçme yönünden sizin düşünceleriniz benim için daha önemli.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.Saygılar...
Eski 15-11-08   #15
ragıp
Major member

ragıp kullanıcısının avatarı

ragıp ragıpoğlu
Giriş: 26-10-2008
Meslek: LOJİSTİK

Paylaşım için emeyi geçen tüm arkadaşlara teşekürler.

ragıp is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-11-08   #16
FoxCarp
Administrator

FoxCarp kullanıcısının avatarı

Erdinc Hatib
Giriş: 29-02-2008
Meslek: Ihracat Uzmanı

Alıntı:
İlgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim.
Elektronik olta alarmı için; Delkim Txi veya Fox Rx
Rod-pod olarak; Fox Quatro
swinger olarak;elektonik olta alarmına göre fox veya Delkim olabilir.

Bu malzemeler konusunda çok yabancıyım belki daha iyileri olabilir.Almışken iyisini almak istiyorum.Ama malzeme seçme yönünden sizin düşünceleriniz benim için daha önemli.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.Saygılar...
Levent Bey, bana göre bu malzemelerden daha iyisi yok. Bu sadece benim fikrim değil, bir çok dünya Sazancı'nın fikridir. Ben Delkim Tx-i Plus, Quattro ve Illuminated swinger kullanıyorum. Gönül rahatlığı ile alabilir ve uzun yıllar kullanabilirsiniz. Bu malzemelerin ayarları vekullanımı ile ilgili bazı ayrıntıları ayrıca açıklayabilirim isterseniz.
RASTGELE!

FoxCarp is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-11-08   #17
deliormanli
Cancel membership

deliormanli kullanıcısının avatarı

Altınay Öztürk-1967
Giriş: 17-07-2008
Meslek: şahsen emekli

Delkim Tx-i Plus, Quattro sazancıların hepsinin hayali

deliormanli is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-01-09   #18
bigcarp
VIP Member

bigcarp kullanıcısının avatarı

Tahsin Erpak
Giriş: 09-03-2008
Meslek: Serbest
Varsayılan Olta sehpalari ve alarmlar

Bunlar benim kullandigim sazan malzemelerim
Sazan alarmlari : FOX LXR mit funk
Swinger : Fox Illuminated Euro Swinger
Makineler : Shimano Aero Technium XT 10000
Kamislar : Fox Horizon Titanium 12ft 3,00 lb
Rod Pod : AMIAUD Peche Carp'o Inox G2
Misina : FOX Soft Steel Camo 10lb 0,30mm Monofile Schnur

Simdi madem burada asil olan paylasim gelin bu konbinasyon üzerinden amaki kulandigimiz malzemelerden edindigimiz birikimimizi yada okuyarak ögrendiklerimizi birbirimiz ile paylasalim

( Unutmayinki her malzemenin bir dezavantaji vardir )

Bol balikli günler dilegiyle..
Rastgele
bigcarp is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-01-09   #19
bilent yildirim
Banned

BiLENT YILDIRIM
Giriş: 05-12-2008
Meslek: SATIŞ

üstad makinalar sadece önden kontra mı.
bilent yildirim is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-01-09   #20