Hakuyo Casting Cup 2014 - CarpTR

Geri Git   CarpTR > AV RAPORLARI,YARIŞMA VE ORGANİZASYONLAR > Yarışma ve Organizasyonlar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 20-12-14   #1
DSLR CARP
Administrator

DSLR CARP kullanıcısının avatarı

Nihat Cavus
Giriş: 12-03-2008
Meslek: Sith Lord
Varsayılan Hakuyo Casting Cup 2014

Gece, gece uyandırır !

http://www.youtube.com/watch?v=Gq25jfJSQiI

En iyi mesafeler (Adamlar'da 9 kişi +200mt. yapıyor ve kralları Cristie bu sene yok)

-Vaduva Lucian 213,18m ( MTX CLASS ) NOU RECORD NATIONAL !
-Iohann 206,87m ( MTX CLASS )
-Marian Nastasoiu 206,61 ( MTX CLASS )
-Dobrota Remus 206,36m (MTX CLASS )
-Nicu Dinescu 205,45m ( MTX CLASS )
-Alexandru Mihai 204,9 ( MTX CLASS )
-Dan Aron 204,75 ( MTX CLASS )
-Nicu Dinescu 203,9m ( MTX SPOD )
-Gabi Tomulescu 200,68m ( MTX CLASS )
Eski 21-12-14   #2
SABRİ BOBİÇ
Major member

SABRİ BOBİÇ kullanıcısının avatarı

Sabri Bobiç
Giriş: 04-01-2010
Meslek: customs broker

organize olalım bu sene gidelim
SABRİ BOBİÇ is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-12-14   #3
DSLR CARP
Administrator

Nihat Cavus

Keşke Bobiç !

Mevzuya gelelim son bir haftadır baya bir araştırdım ahaliyi. Bizler özellikle Bulgaristandaki yarışmadan Cristie ve Silviu'yu biliyoduk birde muhabbetlerden Johan'ı (2012 şampiyonu belki 2013 net hatırlamıyom) biliyorduk.
Bu sene şampiyon Nicu Dinescu ama en iyi mesafelere bakınca adam ancak 5nci sırada. Aşağıdaki tabloyu buldum ve görülüyoki iki atışın ortalamasını baz alıyorlar. Dolayısıyla şampiyon birincilik Nicu'da, turnuvanın en iyi mesafesi olan ve yeni Romanya rekoru'da olan 213mt.lik deli mesafenin sahibi Vaduva Lucian ise ikinci ve eski şampiyon Johan üçüncü. Bu arada hatırladım Cristie 2013 şampyonu Johan ise 2012 şampiyonu bu senelerde Silvio ikinci olmuş hep

http://www.crapmania.ro/forum/post37...p+2014#p378509

Sağdan üçüncü mavili Vaduva, beşinci gözlüklü navitas şapkalı Nicu ve altıncı sıradaki Johan.

Kullandıkları misina bu 'getirin lam bunu fazladan malzemeciler'

Düzenleyen : DSLR CARP - Tarih : " 21-12-14 " - Saat : 21:02.
DSLR CARP is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-12-14   #4
SABRİ BOBİÇ
Major member

Sabri Bobiç

Pasaportunu hazırla benim bongo git gel bisi yakmaz ben sen 3 kişi daha lazım gidip görelim bana son bir ay antreman zamanı tanı o kadar bu mesafeler fazla abartı değil yapilabilir unutma 145m atilabilirmi ile başladık ben varım organize olalım bu sene gidelim hatta bildiğim kadariyla macaristanda da var casting oraya da gidelim
Toparlarsak
1- bulgaristan
2-romanya
3- macaristan
Eski 22-12-14   #5
Extreme Carp
Moderator

Extreme Carp kullanıcısının avatarı

serkan akdemir
Giriş: 30-10-2012
Meslek: Long Range Carp Angler

Nihat Çavuş
Ali Mutlu
Levent Yılmaz
Serkan Akdemir
ve Sabri Bobiç
bizler idmanlara hazırız abi sende varsın lakin hala sayımız çok az bak bir elin 5 parmagı ciddi anlamda herkesin bu işe katılması lazım biryerlere gelebilmemiz için.ahali kendine güvenirse içimizden ne çevherler çıkıcak kendimden örnek vereyimde bari gaza gelsinler.
arkadaşlar ben ilk defa 2012'de uzun atış denedim abilerimle ilk atışımda 143 mt attım.velhasıl devamını getirmedik 2.3 antrenman sonra bıraktık atışı. keza 2014 yarışma tarihi belli olduktan sonra.bende bir gaza gelme söz konusu oldu idmanlara başladık ve ilk denemeler 145.150 arası oldu
2.ci hafta mesafeler 157.160 arası
3.cü hafta bi baktım 164.170 arası
4.cü hafta bir baktım 170 + atabiliyorum
devamında bulgaristan casting yarışmalarını ileyip teknige yogunlaştık.ve teknik ile
+180 lere çıktım.en son her ne kadar inanamasakda rüzgarında etkisiyle 196,30 mt bir mesafe attım ve bunu shimano'nun en ucuz kamışıyla tabiri caiz ise en (dandik) kamışıyla attım.onun için hiçbir zaman benim kamışım neki ne atar gibi düşüncelere kapılmayın çünkü aynı düşünceleri bende yaşadım.benim kamışım 150 mt'yi geçmez dedim ama yanılmışım.

şimdi burdan ahaliye sesleniyorum bu işi bende yapmak istiyorum ama hiçbir bilgim yok nasıl yapılır diyen arkadaşlara sesleniyorum ben ve arkadaşlarım elimizden geldigince teknigi ögretip en geç 2 hafta içinde 170.180 metrelere çıkmanızı saglayabiliriz onun için forumdan her hafta oldugu gibi yayın yapıcagız bize katılmak isteyen arkadaşları aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.SAYGILAR...
Eski 22-12-14   #6
DSLR CARP
Administrator

Nihat Cavus

Alıntı:
SABRİ BOBİÇ tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Pasaportunu hazırla benim bongo git gel bisi yakmaz ben sen 3 kişi daha lazım gidip görelim bana son bir ay antreman zamanı tanı o kadar bu mesafeler fazla abartı değil yapilabilir unutma 145m atilabilirmi ile başladık ben varım organize olalım bu sene gidelim hatta bildiğim kadariyla macaristanda da var casting oraya da gidelim
Toparlarsak
1- bulgaristan
2-romanya
3- macaristan
Bobiç 130 mt.di ve isterim tabide biliyorsun zor.

Devamında romenlerin yarışması oldukça rüzgarlı ama yine'de hala bir numara adamlar, izlerken teknik bir şekilde kamışın nasıl canı yandığı bariz belli çok teknik ve güçlüler ! Ancak Aliko katılmasa'da Paskal ve Lusi onların ayarında bence ki dereceleride doğrular nitelikte çünkü. Ama yinede Ali'nin dediği üzere birdre canlı gözle görmek gerek kesin konuşmuyorum.

Bir aylık antreman yetersiz olur en az üç ay bizim ayarımızda atıcılar için gerekli süre maksimumu bulma adına.

Yine devamında kafamızdakiler burayı yani ülkemizi cazip hale getirmek casting konusunda. Hatta avrupa/dünya merkezi yapmak Carp Casting konusunda. Bunun için öncelikle bir çok sporcumuz ve rekabet olması gerekli diğer unsurlar kolay. Hatta şimdiden diyebilirim ki geçen sene hep beraber düzenlediğimiz casting, yarışma alanı, tertip, ciddiyet ve görsellik açısından yapılmış belkide en iyi organizasyon. Yani bu konuda eksiğimiz yok fazlamız var benzer yapılmış yarışmalara oranla ! Ayrıca festival kısmına daha bir eğilmeliyiz bu sene. Eksik olmasın Shimano Turkiye yine ilgili ve kuvvetle muhtemel yine ana sponsor olacaklar, aynı şekilde geçen sene sponsorluk yapan firmalara yine öncelik tanıyacağız ve eminiz onlarda destek'te bulunacaktır.
Sponsorluk konusunda bir başka olumlu gelişme daha var umuyoruz olur ve bunu'da Shimano Turkiye'ye danışarak dengeleriz, herkes memnun kalacak şekilde. Hem sponsor firmalar'dan ricamız olacak, prosedür uyarsa yarışma'ya, festivale özel indirimle orada bulunan tüketicilere satış yapmaları konusunda yararlansın ahali gelme sebebi artsın olası ahalinin.
Sonuç itibariyle yarışmayı ödül açısından'da çok cazip hale getirmeliyiz ki yukarıda bahsettiğimiz merkez durumu gerçekleşebilsin. Hem unutulmamalı ki üç aylık yasak sezonun sonunda yapıyoruz yani bulunmaz bir fırsat bu yarışma, doğal doping gibi biz türk castingçiler için.
Unutmadan kurallar çok daha sıkı bir şekilde uygulanacaktır. Kimse bir başkasının kamışıyla atamayacak, yarışma kaydını yapan kamışlarını belirlenen alana bırakacak ve varsa yapması gerekenler o bölgede yapacak hakem gözetimnde. Hakemlere geçen sene'de bahsettiğim üzere bu sene yarışma bütçesinden pay ayrılıp maksimum konfor sağlanacak gölge, gıda, içecek vs... Yine geçen sene isabetli atış yarışması çok zevkli geçmişti. Bunun üzerinde durup bu sefer ilk üç giren arkadaşlarıda ödüllendirip kupa vermeyi düşünüyoruz. Hatta bu kategoriyi biraz daha renklendrip ilk ona giren arkadaşları iki şer kez daha attırıp en sağlıklı şekilde şampiyonu tespit etmiş oluruz. Son olarak kayıt/yarışma ücretini daha düşük tutmalıyız. Bunuda ancak verdiğimiz yemeği ve mezeleri aradan çıkararak gerçekleştirebiliriz. kabul ederse Ardasan'ı yine davet edeceğiz fakat bu sefer kim ne yemek isterse kendi parasıyla alır. Yine sponsor firmalar'dan çekilişle çeşitli hediyeler verdirtmek düşüncesindeyiz burada CarpTR'de açılacak konuya izleyici veya yarışmacı olarak adlarını yazdıran kişilere. Konu nereden, nereye geldi ama tüm bunları şimdiden paylaşalım ki herkes buna göre motive olsun hazırlığını yapsın hem kim bilir bir bakmışız romenler'de hatta Terry Edmonds bile gelir

Düzenleyen : DSLR CARP - Tarih : " 22-12-14 " - Saat : 22:38.
DSLR CARP is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-12-14   #7
SABRİ BOBİÇ
Major member

Sabri Bobiç

Alıntı:
DarthMaul tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bobiç 130 mt.di ve isterim tabide biliyorsun zor.

Devamında romenlerin yarışması oldukça rüzgarlı ama yine'de hala bir numara adamlar, izlerken teknik bir şekilde kamışın nasıl canı yandığı bariz belli çok teknik ve güçlüler ! Ancak Aliko katılmasa'da Paskal ve Lusi onların ayarında bence ki dereceleride doğrular nitelikte çünkü. Ama yinede Ali'nin dediği üzere birdre canlı gözle görmek gerek kesin konuşmuyorum.

Bir aylık antreman yetersiz olur en az üç ay bizim ayarımızda atıcılar için gerekli süre maksimumu bulma adına.

Yine devamında kafamızdakiler burayı yani ülkemizi cazip hale getirmek casting konusunda. Hatta avrupa/dünya merkezi yapmak Carp Casting konusunda. Bunun için öncelikle bir çok sporcumuz ve rekabet olması gerekli diğer unsurlar kolay. Hatta şimdiden diyebilirim ki geçen sene hep beraber düzenlediğimiz casting, yarışma alanı, tertip, ciddiyet ve görsellik açısından yapılmış belkide en iyi organizasyon. Yani bu konuda eksiğimiz yok fazlamız var benzer yapılmış yarışmalara oranla ! Ayrıca festival kısmına daha bir eğilmeliyiz bu sene. Eksik olmasın Shimano Turkiye yine ilgili ve kuvvetle muhtemel yine ana sponsor olacaklar, aynı şekilde geçen sene sponsorluk yapan firmalara yine öncelik tanıyacağız ve eminiz onlarda destek'te bulunacaktır.
Sponsorluk konusunda bir başka olumlu gelişme daha var umuyoruz olur ve bunu'da Shimano Turkiye'ye danışarak dengeleriz, herkes memnun kalacak şekilde. Hem sponsor firmalar'dan ricamız olacak, prosedür uyarsa yarışma'ya, festivale özel indirimle orada bulunan tüketicilere satış yapmaları konusunda yararlansın ahali gelme sebebi artsın olası ahalinin.
Sonuç itibariyle yarışmayı ödül açısından'da çok cazip hale getirmeliyiz ki yukarıda bahsettiğimiz merkez durumu gerçekleşebilsin. Hem unutulmamalı ki üç aylık yasak sezonun sonunda yapıyoruz yani bulunmaz bir fırsat bu yarışma, doğal doping gibi biz türk castingçiler için.
Unutmadan kurallar çok daha sıkı bir şekilde uygulanacaktır. Kimse bir başkasının kamışıyla atamayacak, yarışma kaydını yapan kamışlarını belirlenen alana bırakacak ve varsa yapması gerekenler o bölgede yapacak hakem gözetimnde. Hakemlere geçen sene'de bahsettiğim üzere bu sene yarışma bütçesinden pay ayrılıp maksimum konfor sağlanacak gölge, gıda, içecek vs... Yine geçen sene isabetli atış yarışması çok zevkli geçmişti. Bunun üzerinde durup bu sefer ilk üç giren arkadaşlarıda ödüllendirip kupa vermeyi düşünüyoruz. Hatta bu kategoriyi biraz daha renklendrip ilk ona giren arkadaşları iki şer kez daha attırıp en sağlıklı şekilde şampiyonu tespit etmiş oluruz. Son olarak kayıt/yarışma ücretini daha düşük tutmalıyız. Bunuda ancak verdiğimiz yemeği ve mezeleri aradan çıkararak gerçekleştirebiliriz. kabul ederse Ardasan'ı yine davet edeceğiz fakat bu sefer kim ne yemek isterse kendi parasıyla alır. Yine sponsor firmalar'dan çekilişle çeşitli hediyeler verdirtmek düşüncesindeyiz burada CarpTR'de açılacak konuya izleyici veya yarışmacı olarak adlarını yazdıran kişilere. Konu nereden, nereye geldi ama tüm bunları şimdiden paylaşalım ki herkes buna göre motive olsun hazırlığını yapsın hem kim bilir bir bakmışız romenler'de hatta Terry Edmonds bile gelir
sazan balıkçılığında romenler bana gore şu an 1 numaradalar benim gidelim dememim sebeplerinden birtanesi de bu yuzden atış tekniği ile ilgili onlardan öğreneceklerimiz var ve kim bilir belkide ilk üç bile olabilir ama senin de dediğin gibi bu işin birde mali durumu sözkonusu 5 kişi ile az maliyetli bu işin üstesinden gelebılırız diye dusunuyorum
antremanlar ile ilgili hemfikirim devamlı gitmek lazım hatta bir konu açıp gidicekler bu hafta surada toplanıyoruz gibi bir konu olsa daha da iyi olur
carptr casting ile ilgili destekliyorum yazdıklarını hatta Kimse bir başkasının kamışıyla atamayacak, yarışma kaydını yapan kamışlarını belirlenen alana bırakacak ve varsa yapması gerekenler o bölgede yapacak hakem gözetimnde on numara olur
Eski 22-12-14   #8
DSLR CARP
Administrator

Nihat Cavus

Alıntı:
SABRİ BOBİÇ tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
sazan balıkçılığında romenler bana gore şu an 1 numaradalar benim gidelim dememim sebeplerinden birtanesi de bu yuzden atış tekniği ile ilgili onlardan öğreneceklerimiz var ve kim bilir belkide ilk üç bile olabilir ama senin de dediğin gibi bu işin birde mali durumu sözkonusu 5 kişi ile az maliyetli bu işin üstesinden gelebılırız diye dusunuyorum
antremanlar ile ilgili hemfikirim devamlı gitmek lazım hatta bir konu açıp gidicekler bu hafta surada toplanıyoruz gibi bir konu olsa daha da iyi olur
carptr casting ile ilgili destekliyorum yazdıklarını hatta Kimse bir başkasının kamışıyla atamayacak, yarışma kaydını yapan kamışlarını belirlenen alana bırakacak ve varsa yapması gerekenler o bölgede yapacak hakem gözetimnde on numara olur
Teknik konusunu bence neredeyse hallettik tek sorunumuz daha disiplinli ve ciddi çalışmak. Bırakmazsak eninde, sonunda olacak gelecek o 200mt. kendi açımdan diyorum genjler ve Aliko'nun var yolu 210mt.lere. Konuya gelince var ya konu unuttun herhalde http://www.carptr.com/forum/showthre...t=2696&page=30

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş