Kamader 8. Ulusal sazan baliği tutma yarişmasi - Sayfa 11 - CarpTR

Geri Git   CarpTR > AV RAPORLARI,YARIŞMA VE ORGANİZASYONLAR > Yarışma ve Organizasyonlar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 13-10-14   #101
DSLR CARP
Administrator

DSLR CARP kullanıcısının avatarı

Nihat Cavus
Giriş: 12-03-2008
Meslek: Sith Lord

Öncelikle yanlış anlamaya mahal vermemek için en başında yazayım. Kesinkle yarışma umduğundan iyi geçti. Daha önce'de teşekkür ve tebrik ettim takdirlerimi belirttim. Devamın'da devlet erkanın alakası ala ! Ümit verici..

Bunun dışında hayal ediyorum önümüzdeki seneyi..

Yarışma süresi net beş gün olmalı. Mevsim ve rüzgar itibariyle karşı kıyıda balığın daha hareketli ve yoğun olduğu konusunda herkes hemfikirdi bu araştırılmalı ve olabiliyorsa gereği yapılmalı.

Yine hayal ediyorum en az 50 tk. ve takımlar üçer kişiden oluşup her üçünün'de eşit hakta olması.

Takım sayısı 50 olacağından ücret haliyle çok daha düşük tutulmalı mesela 450tl. gibi.
Ödüller konusuna gelince . Söz konusu toplanan ücret mukabilinde yine bu sene ki gibi rekabetçi para ödülleri belirlenmeli.

Sponsorlar tabi ki derece yapanlara ödül versinler ama bir kısmı sektör birincilerine ayrılabilir. Mesela beş firma varsa sponsor 10'ar sektör'e sponsor olabilirler. Böylece daha çok kişi ödüllendirilmiş olup, olur'da balık yoksa söz konusu sektörlerde kura çekilebilir.

İlk ve son balığı (en büyük balık değilse) kesinikle ödül verilmeli.

Günümüz çağı iletişim çağı. Dolayısıyla maç misali herkes takip etmek ister en görselli, istatistikli ve taktiklisini.
Yarışma öncesi ve boyunca tk.lar ziyaret edilip bir çeşit kısa yazılı/fotolu röportajlar ile (şart değil video) münasip dernek veya medya ortağı bir platform'da ahaliye sıcağı, sıcağına sunulmalı.
Hatta tecrübeli turnuvaya katılmayan sazancılar durumu gözlemleyip yorumda, tahminde bulunarak daha'da güzelleştirebilir olayı.

Şimdilik sesli düşündüklerim, hayal ettiklerim bunlar. Unutmadan hala ilk run sesi duyulduğunda ve balığın suya iade edilme sürecine kadar, oldukça fazla görüntü ve gürültü kirliliği söz konusu bunu daha'da minimize etmeliyiz. Diğer detaylara çok girmiycem çünkü bir çoğu tamamen eğitim düzeyimiz ile alakalı 'Sopayı göstermeden, çözülmüyor' eh buda olmıycağına göre daha fazla sağ duyu icap eder
Eski 13-10-14   #102
harun_58
Member

harun_58 kullanıcısının avatarı

harun aslan
Giriş: 15-09-2011
Meslek: serbest meslek

Öncelıkle kamedere tesekurlerımızı sunuyoruz emegı gecenle gerek anlık resımlerı paylaşanlara bızlerı kutlayan dostlarımıza cok cok teşekkürler ilk defa bu organizasyona katıldım cok haz aldım yarışma boyunca her yakalanan balık 10 kg lık balıklar her an herseyın degısebılecegı bır yarışmaydı .
Tüm yarışmacı ve emegı geçenlere cok teşekkürler!
harun_58 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-14   #103
İHSAN ERKUMRU
Major member

İHSAN ERKUMRU kullanıcısının avatarı

ihsan erkumru
Giriş: 13-04-2011
Meslek: Ticaret

Kamader 8.Ulusal sazan balığı tutma yarışmasında emeği geçen Başkan olmak üzere herkese teşekkürler, Eşme köyündeki bizi yanlız bırakmayan halkına da teşekkürler, biz tabiki Carptr varsa bizde var oluyoruz, bilgileniyoruz Türkiye nin bu kıymetli formuna da teşekkürler, daha da önemlisi ortağım ve badim olan Burak Egiri dostuma teşekkürler güzel vakit geçirdik ve bir de ödül aldık geldik, daha ne olsun,,,Dostlarla paylaşayım dedim, Bütün yarışmacılarıda kutlarım,,, görüşmek üzere
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg SAM_1538.JPG (102.3 KB, 24 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg SAM_1535.JPG (97.7 KB, 22 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg SAM_1526.JPG (118.7 KB, 30 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg SAM_1523.JPG (117.1 KB, 24 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg SAM_1517.JPG (96.6 KB, 31 Görüntülenme)

Bir ben varım deme, "Yoksan da olur".
Hatasız Dost Arayan, Dosttan da olur...
Mevlana CARPE DİEM

Düzenleyen : İHSAN ERKUMRU - Tarih : " 01-05-15 " - Saat : 22:43.
İHSAN ERKUMRU is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-10-14   #104
Ke®eM
Super Moderator

Ke®eM kullanıcısının avatarı

İ.Kerem Avşar
Giriş: 29-02-2008
Meslek: Bilgisayar Müh.

İhsan abi, burak abi tebrikler, çok karizma çıkmışsınız.

\"Bu tutku bizi bir araya getirdi. Birlikte yol almanın keyfini yaşıyoruz.\"
Ke®eM is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-10-14   #105
İHSAN ERKUMRU
Major member

İHSAN ERKUMRU kullanıcısının avatarı

ihsan erkumru
Giriş: 13-04-2011
Meslek: Ticaret

Alıntı:
Ke®eM tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
İhsan abi, burak abi tebrikler, çok karizma çıkmışsınız.
eyvallah kerem inşallah daha büyük başarılar sizin olur ,,,,,

Bir ben varım deme, "Yoksan da olur".
Hatasız Dost Arayan, Dosttan da olur...
Mevlana CARPE DİEM
İHSAN ERKUMRU is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-10-14   #106
mehmetakyurek
Major member

mehmetakyurek kullanıcısının avatarı

Mehmet AKYÜREK
Giriş: 21-07-2011
Meslek: Üst Düzey Yönetici

Dün eski MGV Serdivan (Adapazarı) lokalinden yani bir nevi eski balıkçı klübüne dönüşmüş bir yerdeki çok eski, belki 10 senedir görüşme şansımın olmadığı eski arkadaşlarımdan biri aradı. Şu Sapancada büyük balıklar tutmuşlar ya onların kullandığı çatallardan (pod), alarmlardan ve kamışlardan al bana, fiyatı mühim değil dedi. Ayrıca uzun zaman oldu bir uğra muhabbet edelim (bunların kullanımını öğret yani) Biraz korktum ama iyi ummak lazım. Hayırlısı bakalım. Modern sazancılık baya yayılacak gibi görünüyor bölgede.. İyi haber...

Düzenleyen : mehmetakyurek - Tarih : " 20-10-14 " - Saat : 09:42.
mehmetakyurek is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-10-14   #107
selman
Moderator

selman kullanıcısının avatarı

selman ceylan
Giriş: 13-04-2010
Meslek: Talaşlı İmalat ve mold design

Hafta sonu yarışma alanından bir görüntü balık çıkan sektörlerin önleri ağlarla kuşatılmış vaziyette o bölgede yaşayan insanların zihniyeti değişmediği sürece bir arpa boyu yol alınamaz cumartesi günü aradığım kolluk kuvveti 2 km lik yola 2 günde gelemedi daha ne diyeyim...

Eski 20-10-14   #108
DSLR CARP
Administrator

DSLR CARP kullanıcısının avatarı

Nihat Cavus
Giriş: 12-03-2008
Meslek: Sith Lord

Avlak ve balıklar büyük olunca, öngörüldüğü üzere yankıları'da büyük oldu !

Şu an yarışma tekrar düzenlense çok daha fazla katılım olacaktır ! En büyük nedeni orada yarışanların %90'nın hayatın balığını tutacak olmasıdır, en az +10kg. bir sazanın gelecek olmasıdır !

Yarışma bir veya iki hafta daha geç yapılsaydı (rüzgar) verim en az üçe, dörde katlardı ve mutlaka +20kg. çıkardı. Yine yarışmacılar yarışmada edindikleri tecrübeye, yarışmadan önce sahip olsalardı (hoş bazıları yeterince çalışmadı, üretmedi sanki gerekli stradejileri) yine %100 bir verim artışı söz konusu olurdu kuzeyli rüzgarlar henüz değişmemiş olsa bile, sırf edindikleri avlak tecrübesiyle !

Hala aynı kanıdayım 'orada değilsek, neler olduğunu bilemeyiz avlakta' ! yani ne kadar çok hakikaten 'sportif sazancı' oraya giderse, avlağı kurtarma ve devam ettirme ihtimalimiz artar !

KAMADER 2014 bir hafta sonrası 15.6kg. Selman Ceylan ve Levent Yılmaz

Düzenleyen : DSLR CARP - Tarih : " 20-10-14 " - Saat : 11:09.
DSLR CARP is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık