Hand/Home Made area.. ! - Sayfa 11 - CarpTR

Geri Git   CarpTR > CarpTR - The Turkish Angler Team > MODERN SAZAN AVI > Malzeme ve Ekipmanlar

Yanıtla
Konu Araçları Görünüm Modları
Okunmamış 26-03-10   #101
sedat_keser
Guest

valla erdemcim şamandıraların gayet hoş ve güzel. büyük emek harcadığına eminim.

ben poliüretan köpüklerden yapıyorum ve kulak çubuğu kullanıyorum. kullanmadığım bir matkap vardı onu tornalama işleminde kullanıyorum. küçük saçlardan kalıp hazırladım ve içlerine zımpara yapıştırdım. köpüğü matkaba takıp kalıbı tutmam istediğim şekli çıkarmamı sağlıyor. ben pek göz zevkine önem vermediğim için doğan görünümlü şahin havası var benim şamandıralarda..

şamandırayı kendim yapmamın sebebi diğer konuda da bahsettiğim gibi 3 özelliği bir arada tutabilmektir. dalgada batmayacak ve sallanmayacak - gece ışıldağı taktığımda yan yatmayacak - en ufak dokunuşu bile hissedeceğim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 27-03-10   #102
nazmi_34
Major member

nazmi yıldız
Giriş: 18-12-2008
Meslek: iş adamı

mucit erdem bakalım daha neler sergileyeceksin ,sabırla bekliyorum.
nazmi_34 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 31-03-10   #103
dj-nursi
Senior Member

dj-nursi kullanıcısının avatarı

nursel mutafoğlu
Giriş: 08-01-2010
Meslek: dj

[QUOTE=eozsoyeri;12240]Bu da yeni homemade rod pod,Nash'ten tüydürdüm
Ağırlığı 3.5 kg,kurulumu aşağı yukarı 2 dk alıyor,stabilitesi güvenebileceğim kadar yeterli ama rüzgarlı havalarda önlem ister.İlerisi için ön ayakların daha uzunlarını sete ekleyeceğim.

Kullanılan malzemeler;

Çeşitli boyda demir borular,
Boy ayarları için vida ve somunlar,
Prrc boru ek parçaları,
Sahil şemsiyesi uc plastik parçası,
Sıcak plastik tabancası
Alarmlar için somunlar
Sprey boya

Boy ve uzunluk ayarı mevcut

Oltalar ve alarmlarla beraber

eline sağaalık dostum burdan bakınca orjinal gibi görünüyo süper olmush valla bravo...
dj-nursi is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 31-03-10   #104
sedat_keser
Guest

arkadaşlar seyyar yatak yapmayı düşünüyorum. kullanacağımdan değil ama yinede bulunsun işte. eğer ilgilenen olursa detaylı çizilmiş resimleri ile bitmiş halinin fotolarını koyarım buraya.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 01-04-10   #105
YenerÇELEBİ
Major member

YenerÇELEBİ kullanıcısının avatarı

Yener ÇELEBİ
Giriş: 12-07-2008
Meslek: Makine Teknikeri

Siz fotoları koyun paylaşımınız daimi olmuş olur
Okunmamış 01-04-10   #106
eozsoyeri
Major member

eozsoyeri kullanıcısının avatarı

Erdem Özsoyeri
Giriş: 07-05-2008
Meslek: Makine mühendisi

Alıntı:
sedat_keser tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
valla erdemcim şamandıraların gayet hoş ve güzel. büyük emek harcadığına eminim.

ben poliüretan köpüklerden yapıyorum ve kulak çubuğu kullanıyorum. kullanmadığım bir matkap vardı onu tornalama işleminde kullanıyorum. küçük saçlardan kalıp hazırladım ve içlerine zımpara yapıştırdım. köpüğü matkaba takıp kalıbı tutmam istediğim şekli çıkarmamı sağlıyor. ben pek göz zevkine önem vermediğim için doğan görünümlü şahin havası var benim şamandıralarda..

şamandırayı kendim yapmamın sebebi diğer konuda da bahsettiğim gibi 3 özelliği bir arada tutabilmektir. dalgada batmayacak ve sallanmayacak - gece ışıldağı taktığımda yan yatmayacak - en ufak dokunuşu bile hissedeceğim.
Bu torna işi kafama yattı en yakın zamanda bende deneyeceğim abi

Alıntı:
dj-nursi tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
eline sağaalık dostum burdan bakınca orjinal gibi görünüyo süper olmush valla bravo...
Teşekkür ederim.

Erdem Özsoyeri
İstanbul-Yıldız Teknik Üniversitesi
1989
eozsoyeri is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 01-04-10   #107
mavi çocuk
Senior Member

ibrahim
Giriş: 21-02-2010
Meslek: özel sektör

dostlar;bu home-hand made çabalarını takdirle karşılamakla birlikte bünyede ekstradan bir adrenalin oluşturduğunuda ayrıca belirtmek isterim.kaç gündür var mı yeni bir atraksiyon diye ilk bu sayfayı açıyorumayrıca bu sayfayı okudukça mazi aklıma geliyor başlıyorum gülmeye.efendim yaklaşık tam anımsamıyorum ama sanırım 95 ten önce idi.o zamanlar bu ışıldak,starlight dediğimiz fosforlu ışık yayan stick tüpcüklerimiz yok tabi.zira akşam oldu mu tabiri caizse pilimiz bitiyor.harç bitti yapı paydos misali takımları toplayıp eve dönüyoruz.o sıralar şamandıralı avlanıyoruz.hava karardı mı şamandıralar görünmez oluyor.kimileri araba farını tutuyor suya,gölü görecek şekilde.akünün anası ağlıyor tabi.rezilliğin bini bir para.sonraları bu fosforlu stickler çıktı.ilk çıkımı tabi.pahalı bir de.herkes bir alternatif peşinde koşuyor. herkeste bir ışıklı şamandıra sevdası.d.a.m firmasının ürettiği ışıklı şamandıralar var meşhur.herkeste yok.alamancılara sipariş ediliyor,getirtebilirsen ne ala.tabi ki merak ediyoruz.bir tanede bizim oluverse ışıldak parasından kurtulacağız güya.hoş kullananlar anlatıyor,dinliyoruz o ışıldağın yaydığı yeşil fosforlu ışığın keyfi pilli mantarda yokmuş,yerini tutmuyormuş.zira bu ışıklı mantar(şamandıra) lityum incecik bir pille çalışırmış çok güçlü de ışık vermiyormuş.ışıkta kırmızı imiş.neyse.merak ya.o sıralar bulduğum bir uzunca plastik şamandıranın birbirine geçmeli olan orta yerinden kırmadan açmayı başarmış,şamandıranın suyun üstünde kalacak olan uç kısmına gelecek şekilde iki parça tele led lehimlettirmiş tam uç kısmına yerleştimiş,içine koyduğum saat pili ile devreyi tamamlayıp her iki telin ucunu da şamandırayı iğne ile delerek dışarı çıkarmış ve gerektiğinde pilini değiştirebileceğim şekilde tekrar monte etmiştim.dışarda kalan tellerin uçlarını birbirine deyirince devre tamamlanıyor ve ışıklı şamandıram gündüz feneri gibi yanıyordu.enteresan bir şekilde içine su almıyordu.ama maalesef çok ağır olmuştu.hassasiyet hak getire yani.daha sonraları benimde d.a.m marka bir ışıklı şamandıram oldu.hatrı sayılır bir para verip kütahyadan almıştım.o malzemecide o sıralarda yine almanyadan getirtmişti satın aldığım ışıklı şamandıraları.kendi imalatımı bilmiyorum ama satın aldığım hala duruyor.o günler inanın çok daha başka idi.şimdi düşündükçe ve anımsadıkça gülümsüyorum.ihtiyarlamışız ya.hey gidi günler hey.

rastgele ...
mavi çocuk is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 02-04-10   #108
eozsoyeri
Major member

eozsoyeri kullanıcısının avatarı

Erdem Özsoyeri
Giriş: 07-05-2008
Meslek: Makine mühendisi

İbrahim abi, o günleri hatırlamayan ben zevkle okudum yazını.Benim de aklıma şu geldi,yay şeklinde üretilen feederlar yeni çıkmış (sazan yayı) Adapazarı'nda bulamıyoruz,babamın bir arkadaşı getirmiş,bunu kullanarak çok güzel avlar yapıyoruz ama takılanlar kopanlar oluyor,babamla uğraşıp tükenmez kalem çubuğunun etrafına bakır teli sararak yapmaya çalışıyoruz tabi çelik olmadığından hemen yamuluyor,ertesi av yenisi yapılıyordu güzel günlerdi..şimdi o günleri özlediğimiz gibi gelecekte de bugünleri özleyecek miyiz acaba...

Erdem Özsoyeri
İstanbul-Yıldız Teknik Üniversitesi
1989
eozsoyeri is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 02-04-10   #109
mavi çocuk
Senior Member

ibrahim
Giriş: 21-02-2010
Meslek: özel sektör

erdemim,ben biliyorum o sazan yaylarını.hem o küçük boyları vardır hemde büyük boyları.her ikisine de hamur karışımlar sıkılır köstek iğneleri gizlenir vs.büyük boylarının yaylarını da bizim "bulgar somyası"tabir ettiğimiz bu baza kültüründen önce kullanılan üstüne yatak konulan somyalar vardı onların eskilerinden sökerdi millet.ya düşünüyorum da nelerle uğraşmıız bir yıllarca.nasıl bir adrenalindir bu
erdem gelecek illaki bugünleri özletecektir ama canım kardeşim şunu bilesin biz büyüklerin sizler sayesinde içimiz çok çok rahat.biz yeterince koruyamadık ,belki hiç koruyamadık balıklarımızı ,doğamızı ama sizin daha bilinçli davranacağınızdan ve koruyacağınızdan adımız kadar eminiz.

rastgele.
mavi çocuk is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 05-04-10   #110
carp/karpfen
Major member

carp/karpfen kullanıcısının avatarı

OSMAN TOPKARA
Giriş: 22-06-2009
Meslek: ÖĞRETMEN(işsiz)

slm arkadaşlar
uzun süre sonra bi hand made daha benden
kamışları evde koyacak yer bulamıyordum ve bunu yaptık

oldukça kullanışlı ve göze hitap eden bişey oldu (bence)
16 adet kamış kapasitesi var
carp/karpfen is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık