CarpTR - Yalnız Mesajı Göster - Sazan avi makine ve kamişlari
Yalnız Mesajı Göster
Okunmamış 07-03-09   #15
bilent yildirim
Banned

BiLENT YILDIRIM
Giriş: 05-12-2008
Meslek: SATIŞ

Alıntı:
carp-istanbul tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili Bülent bilirsinki ben hiç bir zaman nedensiz kırıcı sözler yazmam aksine yardımcı olmaya çalışırım nacizane bigilerimle, sorduğum soru senin yumuşak kamış sevdiğini bidiğimden di senin seçtiğin kamışları asla yargılamadım -postumda-.
Ben CENTURY ve HARDY kullanıyorum ama bunu hiç bir yerde ne duymuşsundur ne de görmüşsündür ne de okumuşsundur, bunları forumumuzda Erdinç bilir Mehmet bilir başkası bilmez nedeni de günümüzde bu kamışların kaç para olduğunu hepimiz biliriz ve ayrı polimikler yaratılmamsı içindir, bunları almamın en büyük nedeni 1- mesafe yani uzun metrjlı avlar için bunun nedeni de 200-300 metrede balık avlarken çok sert ve spedzen action, kamışlara ihtiyaç duyulur buda kamışın sadece üst seviyesi çalışması demektir dezavantajları yokmu tabiğiki var iğilikten fazla dezantavajı vardır nedir diye soracaksın bu kamışlar çok sert ve nerdeyse hiç bükülmezler uzun mesafe avlarda da mutlak şart şok lider kullanmak ve mümkün olduğunca uzun metrajlarda, balığı almaya sıra geldiğinde sende bilirsin ki son 5-15 m çok kritiktir ve büğük balıkla mücadele ettiğimizi göz önünde bulundurursak, kamış çok sert şok lider de esnemek diye bişey yoktur ne oldu balığın herbir oynamasını direkt olarak kamışta hissediyorsun yani balığın ağızını koparmak an meselesi ve nitekim bütün bu kamışlarla avlanan kişilerin şikyayeti de budur, avantajlarına gelince çok sert long cast atışlar yapabilirsin. http://www.youtube.com/watch?v=mWg_0Sgn1Kc çok uzak mesafedeki balığa yön verebilirsin vs ve vs.
2- Gittiğim bütün yarışlarda resmen tesisat şov izledik ve biz de takım olarak bizde de butür üst düzey teçhizatlar olmasının kararını aldık ve de iği yapmışık diye biliyorum, birgün herkesin bu tür kamışların sahibi olmasını dilerim.
3- gelelim senin soruna, ben sonarı balık bulucu olarak görmüyorum benimiçin sonarın biz sazancılar için en büğük silahı zemin tespitidir ben burda çok balık gördüm diye oraya olta atmam, ama neden o saatte balık orda diye araştırmasını yapmıyorum anlamına gelmez, benim için en önemli unsur dipteki dip yapısında genelden daha farklı bir nokta bu yemek tabağakadar bir nokta bile olabilir ve ben o noktaya çalışırım genelde.
3- Bana balık vurupta çevirememek yaşantım boyunca 2 kez oldu orası da benim inandiım bir baraj Ömerli şahsıma konuşmak gerekirse orda gerçekten dünya rekorları olduğuna inanıyorum, haa nasıl oldu gece 03 suları deli bir signalizatör sesi koşuyorum kamışı almamla beraber karşıda çok büyük bir güç hissediyorum ve bu gücün yaklaşık 5-6 dakika sürdü, bütün çabalarıma rağamen hiçmi hiç bana doğru gelmek istemiyordu, haa diyeceksin ki neden bota binmedin - binemedim çünkü hava okadar berbattı ki onu düşünemezdim bile rüzgyar fırtına ay yok anlayacağın cehenem gibi.
Yani bu konularda daha çok yazışacağamıza inanıyorum.
valla metin usta bende ,yeni modern takımlar aldım biliyorsun,keşke imkan olsa,daha fazla takım yapabilsek,ancak herkes imkanı kadar bişeyler yapmaya çalışıyor.bende yavaş yavaş geçiyorum ama esnek alıyorum ,çünkü yemim kısa süreli vazgeçmek de istemiyorum o yüzden de ileri ler de avlanmak bana meşakatli geliyor,balığın yanaşma ma işini de farklı kriterlerle yer şeçerek yapıyorum,gerçek den de aradaki farkı kapatma imkanı oluyor,ama tabi tek düze bilinen lerin dışın da bir sitemle yer seçiyorum,farklı zamanlar da,farklı bölgeler.ama ilerde bir bölgeyi besleyip balık almak balığın daha rahat yanaşacağı sebebi ile daha avantajlı olur,bende bu açığı beslenme yolunu uygun bölgelerde keserek aşmaya gayret ediyorum.
kamış konusun da; tabi kamış esnek olun ca senin de dediğin gibi benim shock leader kullanmama gerek kalmıyor,ancak yine de ,esnek bir takım kullanıyorum.
sene ye bende sonar alabilirim, kafama tek takılan yemi değiştirme meselesi,ve bazen bot işi de sakat olabiliyor.

Düzenleyen : bilent yildirim - Tarih : " 07-03-09 " - Saat : 20:14.
bilent yildirim is offline   Alıntı Yaparak Cevapla