Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : En Popüler Sportif Sazancı Ülkesi Neresi?


onurefe
19-05-16, 09:38
Hep merak ettiğim bir konudur. Sizce gerek malzeme çılgınlığı gerekse rekor balık açısından bu spora kendini kaptırmış en fanatik ülke hangisi?

özkan16
19-05-16, 18:08
Malzeme çılgınlığı yönünden herhalde biz ilk sıradayızdır bir çoğumuz aldığımız ürünü kullanmadan yeni çıkanıyla veya reklamı iyi yapılan başka bir ürünle degistirme yarışındayız.

criptex
19-05-16, 21:26
şimdilik rekor balık macaristan da
çoğu başı çeken üretici ingiliz
en çok bu işin profosyonel yapıldığı yerlerde bence fransa ve ingiltere

bunlarda kımın neyı ıcat ettığı

http://www.carpology.net/articles/other-stuff/the-best-inventions-in-carp-fishing-

selman
20-05-16, 07:04
şimdilik rekor balık macaristan da
çoğu başı çeken üretici ingiliz
en çok bu işin profosyonel yapıldığı yerlerde bence fransa ve ingiltere

bunlarda kımın neyı ıcat ettığı

http://www.carpology.net/articles/other-stuff/the-best-inventions-in-carp-fishing-

Rekor balık konusunda şuan güncel rekor Euro Aqua 48 Kg :)

bu işin manyaklığına gelince romenler şuan bana göre zirvede ve son dönemde hollanda da oldukça revaçda :serefe:

sezgin
20-05-16, 09:58
Sazan meraklısı olupta malzeme meraklısı olmamak olur mu hiç?
Zaten bu işi zevkli yapan da malzeme çeşitliliği gibi geliyor.
O yüzden gelire bağlı olarak malzeme çılgınlığı heryerde her kişide olabilir.

criptex
20-05-16, 11:30
Rekor balık konusunda şuan güncel rekor Euro Aqua 48 Kg :)

bu işin manyaklığına gelince romenler şuan bana göre zirvede ve son dönemde hollanda da oldukça revaçda :serefe:euro aqua macarıstanda selman

tZi
22-05-16, 11:27
Bence İngiltere 100de100 sportif.Diger ülkeler her ne kadar sportif balıkçılık yapsada bohcaci sayisi azımsanmayacak kadar fazla.Ayrıca sazanla ilgili bir çok pro urun bu ülkede üretiliyor.

DSLR CARP
22-05-16, 19:12
Doğrudan soruya cevap vermek gerekirse İngiltere ve avlak rekor açısından (istinalar dışında) Fransa başta gelse'de genel rekor açısından son dönemde Macaristan ve yine Romanya avlak sayısı ve sazan bolluğu açısından daha zengin olabilir hala tam kontrol edilememesine rağmen avlakların.

Ancak şöyle bir genel özet yapar isek, modernize edip endüstri haline sokan İngilizler buna mukabil bulundukları iklim şartları çok uygun değil rekor sazanların yetişmesi açısından. Fakat özellikle Balkanlar ve Rusya'ya ayrı bir parantez açmak gerek. Bi çeşit genlerine bulaşmış durumda bu kesimin ve erkek çocukların neredeyse yarısı balıkçı/sazancı doğar bu coğrafyalar'da. Mutlaka ülke belirtmek gerekirse Romanya tartışılmaz hatta bir çoğuna göre bir numaralı ülke Sazan konusunda.
Dahada toparlamak gerekirse yaygınlığı konusunda İngiltere dışında iklim şartlarının uygunluğu ile ilintili durum. Başlayın Portekiz/İspanya Akdeniz kıyısı ve biraz daha iç bölgeler boyunca ülkemize kadar oldukça popüler ve yaygın sazan avcılığı.

Bu coğrafya'yı geçtikten sonra, konuyu özellikle saptırmak isterim bir başka ilginç yöne. Bizler mum ile sazan ararken. Amerika'da bu hayvan , istilacı ve resmen fare/haşere muamelesi görüyor, bildiğiniz bir besin değeri yok orada. ilginç olan ve belkide tartışarak anlamaya çalışmamız gereken enteresan noktalardan biride budur.