Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Surf mü.... 3 parçalimi

asimserkan43
10-12-13, 19:55
Abilerim ve arkadaşlarım sizlerinde tecrübelerinize dayanarak artık teleskopik kamışın balığı yormadığını biliyoruz .Onun içinki siz kendi tavsiyeniz olara Surf kamışlarımı yoksa 3 parçalı (3.60--3.96) kamışlarımı tavsiye edersiniz..Yoksa ne olursa olsun teleskopik kamış mı dersiniz

ESANZA
10-12-13, 20:14
Parçalı kamışların aksiyonu tartışılmaz ama sırf taşıma zorluğundan dolayı vazgeçip, daha pratik olan teleskobik kullanıyorum. Parçalıya yakın kalitede teleskobik kamışlarda var. Avrupalıların süper arabaları var. İstediği kadar ve istediği boyuttaki çantaların araclarına koyabiliyorlar. Bizim çoğumuzun araçları standar B yada C sınıfı otomobildir... Konu balığı yormaksa parçalı kamışın aksiyonuna yakın bir teleskobik kamışlar var. Bu drag sistem karbon pullu olan makine ile desteklenerek pürüzsüz bir drag ve doğru drag ayarı ile balık çok iyi yorulabilir. Karbon drag ve doğru drag ayarı ile balığın en ufak kafa atma hareketi makinenin drag'ına yansır.. Libresi yüksek olan kamışların dezavantajını ortadan kaldırır.

ragıp
11-12-13, 12:59
SİZCE SAZAN KAMIŞI NASIL OLMALI

SURF
3 PARÇALI
TELESKOPİK

Sazan kamışı nasıl olmalı sorusuna,Sazan avı için üretilmiş kamışları tercih edin diye cevaplardım.

Bu sorunun cevabı sizin avlanma şeklinizle alakalıdır .Siz nasıl avlanmayı seviyorsanız ona uygun kamış seçeceksiniz.Biz sizin avlanma şeklinizi bilemeyiz ve yol gösteremeyiz.

Kendimden örnek vermem gerekirse,ben mikro avlakları severim ve ağırlıklı mikro göletlerde kamp kurarım.Burda 3 adet kamış kullanırım.ROD-POD yerine banksticks kullanırım.Avlaklarım hemen hemen hepsi sazlık ve etrafı ağaçlarla donanımlıdır.Bu durum için ben aracımı avlak yerinden uzak bir yere parkeder yürüyerek merama intikal ederim.Mikro avlaklarda teleskopik sazan kamışı ,bankstick kullanmak benim için avantaj olmuştur.Bundan da büyük keyif aldığımın altını çizmek isterim.

Orta büyüklükteki avlaklarda,destinasyonu yüksek avlarda 2 parçalı veya 3 parçalı kamışlar daha güzel netice verir ve bunu keyifli hale getirir.Ama bu demek değildir ki teleskopik kamış kullanılamaz,elbette ki kullanılabilir.Aynı durum mikro avlaklar için de geçerli orda da 3 parçalı kamış kullanılabilir… Kamışın yarı parabolik-parabolik-sert olması asıl mesele.Herkes farklı tarz kamış sever,sevebileir kullanabilir de . Ben mikro avlaklarda yarı parabolik veya tam parabolikleri tercih ederken büyük avlaklarda sert kamışları tercih ediyorum

asimserkan43
12-12-13, 15:53
Yanliz abicim 3 parcalilarda esneme mukavemetini göz önünde bulundurduğumuz taktirde teleskopiklere gore daha zevk verici ve daha tatminkar olusu asina

asimserkan43
12-12-13, 16:04
Bide sizlere tesekkur ediyorum(ESANZA ve ragip)bu konuyu 100 küsür kişi içinden gorupte cevap verdiginiz icin ,bu siteyi bayagdir takip ediyorum ama yeni uyelerdenim ve gözlemlediğim kadariyla site artik sadece 2 el balik malzemeleri alim satim yerine dönmeye baslamis BENCE.bu kadar kişinin gorupte ankete dahi katilmamasi düşündürücü ve sasirtici

ragıp
12-12-13, 17:55
Yanliz abicim 3 parcalilarda esneme mukavemetini göz önünde bulundurduğumuz taktirde teleskopiklere gore daha zevk verici ve daha tatminkar olusu asina

2 parça ya da 3 ya da 4 parça bişeyi değiştirmez,libre önemli burda. Bir teleskopik kamış birçok 2 parçalıdan daha sert olabilir

sorguc35
30-12-13, 13:43
Ekonomik surf kamıslar şimdilik

HASAN AY
10-12-15, 01:07
okuma parçalı kamış almayı düşünüyorum 3 90 3.5lb ne dersiniz arkadaşlar tavsiye eden varmı

efekan
10-12-15, 09:09
Avlağın yapısı ve mevsim şartlarına göre hem parçalı hemde teleskopik birer takıma sahip olunması gerektiğini düşünüyorum. Tabiki maddi imkanın olması durumunda.

efekan
10-12-15, 09:18
Parçalı kamış tercihinde bulunmanız halinde bu seferde seçeceğiniz kamışın iki parçamı? yoksa üç parçamı? olması gerektiği konusunda bir karar vermeniz gerekiyor.